TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Реклама площі многокутників

Під час цього заняття діти навчаться створювати рекламний буклет з теми “Многокутник та площі многокутників”, практикуватимуть співпрацю в групах, ділитимуться власними ідеями та ресурсами з іншими.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №45 Маріупольської міської ради Донецької області"
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Узагальнення та систематизація знань з теми “Многокутники. Площі многокутників”
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Сприяти командоутворенню учнівського колективу, повторюючи властивості та ознаки многокутників; показати, що застосування площі многокутника на практиці допомагає у повсякденному житті.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Впевненість у собі
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • уміє застосовувати знання, вміння та навички в нестандартних ситуаціях;
  • усвідомлює роль і можливості математики в пізнанні та описанні реальних процесів і явищ дійсності;
  • уміє використовувати набуті знання під час розв’язування задач.
Тривалість вправи: 30 хв
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів/учениць у 4 групи. Попросіть кожну дитину витягнути картку з формулою площі многокутника (Додаток 1. Набір карток для об'єднання в групи). Поясніть, яка картка випала, до тієї команди він/вона має прямувати. Примітка: картка робиться на кожного/-у учня/-еницю.
  2. Роздайте групам картки з темою (Додаток 2. Набір карток із темами) та завдання - підготувати рекламу многокутника згідно з темою, яку отримала група. 
  3. Представте та обговоріть з учнями/ученицями критерії до підготовки реклами:
  • розкриття сутності поняття ("Площа паралелограма", “Площа трикутника”, “Площа трапеції”, “Площа прямокутника”);
  • наявність прикладів (не менше 2) застосування многокутника: в житті людини, природі, архітектурі, інтер'єрі, будівництві тощо;
  • творчий підхід: постер, театр-експромт тощо;
  • участь усіх: кожен/-а учасник/-ця групи має внести пропозиції/ідеї (не менше 1) у процесі підготовки реклами;
  • кооперативна діяльність: група має розподілитися на виконання додаткових ролей: охоронець/-ця часу, забезпечувач/-ка ресурсами, нотувальник/-ця ідей, оформлювач/-ка, добувач/-ка інформації; 
  • позитивна атмосфера в групі: підтримуючі фрази, залучення всіх до співпраці, врахування різних думок, домовленості у разі виникнення суперечностей, висловлення вдячності членам/членкиням групи);
  • участь у презентації реклами кожного/-ї учасника/-ці групи.

        4. Дайте учням/ученицям 15 хвилин на обговорення і складання реклами.

        5. Запросіть кожну команду презентувати свою рекламу. Час на презентацію реклами - 3 хвилини.

        6. Роздайте кожному/-ій учню/-ениці аркуш самооцінювання та взаємооцінювання (Додаток 3. Самооцінювання та взаємооцінювання). Поясніть, що спочатку кожна дитина має заповнити самостійно аркуш самооцінювання. Потім запропонуйте об'єднатися в пари і обмінятися з однокласником/-цею аркушем і заповнити графу "взаємооцінювання".

         7. Після того, як учні/учениці заповнили картки самооцінювання та взаємооцінювання, проведіть обговорення. Запитання для обговорення:

  • Що ви відчуваєте після виконання завдання та процесу само- і взаємооцінювання?
  • Чи є щось, чим би ви хотіли поділитися зараз?
  • Як вам працювалося у групах?
  • Що вам заважало працювати, а що допомагало?
  • Які цікаві ідеї про многокутники ви почули під час реклами інших груп?
  • Що б ви могли додати чи видалити до критеріїв такої роботи наступного разу?
  • Чого ви навчилися в цій вправі? / Що ви взяли з цього досвіду?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють важливість побудови доброзичливих стосунків з іншими людьми в групі для ефективної співпраці, розуміють цінність кожної людини та те, що до кожного/-ої необхідно ставитися з повагою та надавати можливість висловитися і бути почутим/-ою. Учні та учениці класу співпрацюють в процесі повторення матеріалу з теми “Площі многокутників”, допомагають і підтримують одне одного.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Підручник з геометрії 8 клас автор А.Г.Мерзляк; В.Б. Полонський; М.С. Якір. 2016 рік.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: передбачені місця для групової роботи. Матеріали: А4 (2 аркуші на групу), маркерів (3 кольори на кожну групу).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда