Хочете, щоб учні та учениці відчули, як воно - належати до більшості або до меншості?
Тоді ця вправа-енерджайзер допоможе спонукати ваших вихованців/-ок до переосмислення поведінки у спілкуванні з іншими людьми.
Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.
Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.
Хочете, щоб учні та учениці відчули, як воно - належати до більшості або до меншості?
Тоді ця вправа-енерджайзер допоможе спонукати ваших вихованців/-ок до переосмислення поведінки у спілкуванні з іншими людьми.
Учень/учениця:
- розрізняє коло і круг;
- знаходить точки, які належать і не належать колу.
Початковий етап
Основна частина
По ходу вправи буде корисно, якщо ви роздасте спостерігач(к)ам конкретні інструкції (наприклад, що варто звертати увагу на таке:
Через 2-3 хвилини, незалежно від того, чи вдалося “чужому/-ій” потрапити до кола, на його/її місце виходить хтось інший/-а із групи.
Вправа триває доти, доки всі діти, які хочуть, не спробують “прорватися у коло”.
Підсумковий етап
Наприкінці вправи зберіть усіх для обговорення. Перед тим, як перейти до дебрифінгу, дайте можливість групам спочатку неформально прокоментувати, що відбулося. Запитання для обговорення:
Учні та учениці відчують на собі, як воно - належати до більшості чи до меншості; зрозуміють прості механізми, що розділяють суспільство; проаналізують стратегії, які ми використовуємо, щоб нас прийняли до групи більшості, та можливі наслідки ситуацій неприйнятої людини (“чужинця/-ки”) для особистості і суспільства.
Посібник Ради Європи “Усі рівні - усі різні” - с.86-88