TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Права людини в інтернеті

Учасники/учасниці підбирають назви для наданих фото, використовуючи перелік прав людини для інтернет-користувачів/-ок. Потім надписи порівнюються та обговорюються.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Красноріченський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів" Красноріченської селищної ради Кремінського району Луганської області
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Класифікація загроз безпеці та пошкодження даних у комп’ютерних системах. Етичні та правові основи захисту відомостей і даних
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Навчити розпізнавати порушення прав людини в інтернеті, використовуючи співставлення візуальних образів та конкретного правового документа.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- пояснює необхідність захисту даних;

- описує етичні і правові основи захисту даних та інформаційних ресурсів, загрози, що виникають в процесі використання інтернету.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Попросіть учнів/учениць за бажанням утворити пари, кожній з яких дайте конверт з пронумерованими малюнками (але без підписів!) (Додаток 2) та екземпляр спрощеної версії «Посібника з прав людини для інтернет-користувачів» (Додаток 1).
  2. Поясніть, що учні/-ениці мають розкласти малюнки на столі для огляду і на окремому аркуші записати номер малюнка та обрати короткий підпис до нього з «Посібника з прав людини для інтернет-користувачів».
  3. Почергово продемонструйте малюнки на екрані. Попросіть пари по черзі запропонувати підписи та узгодити їх з учнями/-еницями класу.
  4. Продемонструйте аркуш фліпчарту, на якому закріплені аналогічні малюнки. Попросіть дітей під кожним салюнком підписати найбільш влучну назву, яку підібрали разом. Таким чином утворюється постер "Права людини в інтернеті".
  5. Проведіть обговорення:
  • Які емоції ви отримали під час виконання вправи?
  • Що нового ви дізналися про права людини в інтернеті?
  • Як ці права можна застосовувати у вашому повсякденні?
  • Які висновки зробили для себе?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що права людини в онлайн середовищі та механізми їх захисту існують; розуміють, що необхідно захищати особисті права та права інших людей, свою гідність та конфіденційність.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освіта в сфері прав людини в інтернеті. Методичний посібник. 2015 (спрощена версія Посібника з прав людини для інтернет-користувачів, с.57-59)

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда