TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Прямий ефір в Instagram із Любецького з’їзду князів

Учні/учениці у групах під час підготовки та проведення “прямого ефіру” в Instagram із Любецького з'їзду князів переконуються у своїй здатності впоратися із запланованою діяльністю, навчаються критично аналізувати інформацію, розвивають впевненість у собі.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Марганецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Марганецької міської ради Дніпропетровської області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Передумови політичного дроблення Київської держави. Любецький з’їзд князів
Клас: 7
Ключова складова громадянської компетентності: Впевненість у собі
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Гнучкість та вміння адаптуватися, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця узагальнює знання з історії України про період міжкнязівських усобиць по смерті князя Ярослава та з’їзд князів у Любечі.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Перший етап (8 хвилин)

Утворіть 5-6 груп з учнів/учениць класу. Завдання для груп - протягом 6 хвилин підготувати 2-х хвилинний прямий ефір (ефір може бути реальним та умовним у залежності від рівня володіння учнями/ученицями ІКТ)  у своєму блозі в Інстаграм про Любецький з’їзд київських князів 1097 року (Святополк Ізяславич, Володимир Мономах, Давид Святославич, Олег Святославич, Давида Ігоревич, Василько Ростиславич). Зверніть увагу учнів/учениць, що роботу у групах необхідно структурувати (розподілити обов'язки та відповідальність). 

Другий етап (12 хвилин)

Організуйте презентацію напрацювань груп з трансляцією в Інстаграмі або без.

Зміст кожного «прямого ефіру» запишіть на фліпчарті, фіксуючи факти, судження та, можливо, фейки.

Третій етап. Обговорення (10 хвилин)

  • Який момент вправи був для вас найбільш емоційним?
  • Як ви розподілили обов'язки у групі під час виконання завдання?
  • З якими складнощами ви зіткнулися у процесі виконання завдання?
  • Що/хто допомагало/-в подолати труднощі?
  • Про що ви дізналися з почутих прямих ефірів?
  • Які джерела ви використовували для підготовки прямих ефірів?
  • Які факти ви почули у прямих ефірах?
  • Які судження ви почули у прямих ефірах?
  • Які фейки ви почули у прямих ефірах?
  • Як відрізнити факт від фейка?
  • Що можна порадити користувачу/-ці соціальних мереж перед розміщенням (перепостом) там інформації?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці переконуються у власній здатності досягати успіху під час виконання більшості завдань. Діти адаптуються до нових ситуацій, по-різному застосовуючи свої знання. Учні/учениці діють у групі за спільним планом. Замислюються про якість контенту сучасних соціальних мереж.

Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, ст. 125.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: 6 аркушів фліпчарту, маркери, можна використати велику рамку у вигляді інстаграм, смартфони.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда