TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Права людини – сенс життя суспільства

Ця вправа допомагає зрозуміти роль історії у формуванні нашої ідентичності через її викладання без упередженості та стереотипів.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Мелітопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №23 Мелітопольської міської ради Запорізької області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Кришталева ніч. Масове знищення єврейського народу
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Сформувати знання учнів/учениць про масове знищення єврейського народу як прояв порушення прав людини шляхом вивчення історичних фактів та аналіз Загальної декларації прав людини.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності демократії, Аналітичне та критичне мислення, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • знає і розуміє зміст понять нацизм, антисемітизм та світоглядне наповнення тоталітарних ідеологій, їхню спрямованість проти інтересів людини і засад людяності;
  • уміє охарактеризувати нацистський режим.
Тривалість вправи: 35 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Намалюйте на дошці «стрічку часу», на якій напишіть дати (умовні дати прописані в Додатку 8). Поясніть, що діти будуть презентувати результати своїх робот під датами, які відносяться до їх завдання
  2. Обꞌєднайте учнів/учениць у чотири групи за кольоровими смужками. Надайте можливість дітям розподілити обовꞌязки в групі між собою згідно з роллю на картці для кожного/-ї (Додаток 1).
  3. Дайте завдання кожній групі:

- Групі «Червона смужка» - (дослідники/-ці) - опрацювати матеріал (Додаток 2).

Завдання: скласти акровірші до термінів антисемітизм, нацизм. Презентувати свою роботу у вигляді акровіршів і прикріпити їх до відповідної дати.

- Групі «Рожева смужка» - (експерти/-ки) - опрацювати матеріал з інтернет ресурсу (Додаток 3) «Кришталева ніч», свідоцтва очевидців/-иць.

Завдання: дати відповідь на запитання «Чому єврейський народ не чинив опір фашистському режиму». Свою роботу презентувати у вигляді сенкану, прікрипити його до відповідної дати.

- Групі «Зелена смужка» - (правозахисники/-ці)  - опрацювати матеріали сайту «Кришталева ніч» (Додаток 4), матеріали сайту «Винищення єврейского народу на Мелітопольщині» (Додаток 5).

Завдання: використовуючи Загальну декларацію прав людини (Додаток 6), визначити, які права були порушені нацистами проти єврейського народу в Європі взагалі та у м.Мелітополі зокрема; прописати номери статей. Свою роботу презентувати у вигляді коміксів, прикріпити їх до відповідної дати.

- Групі «Синя смужка» - (краєзнавці/-ні) - опрацювати  краєзнавчі матеріали подій 1941-1942 років – винищення євреїв на Мелітопольщині.

Завдання: дослідити матеріали сайту (Додаток 7) про масові винищення єврейського народу в м. Мелітополі. Свою роботу презентувати у вигляді тез.

  1. Організуйте презентацію робіт групами на загал.
  2. Проведіть дебрифінг у спільному колі.

- Які емоціїї виникли у вас під час опрацювання історичних фактів?

- Як ви вважаєте, які права людини були порушені?

 - Як можна уникнути подібних ситуацій у реальному  житті?

 - Чого особисто вас навчила ця вправа?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розрізняють тоталітарні ідеології, які спрямовані проти інтересів людини, та демократичні чинники, які дають можливість відстоювати свої права. Діти вміють використовувати отримані знання в реальному житті для запобігання нових трагедій людства.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа «Лінія історії», ст. 91-92).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Дошка, аркуші А4, маркери, кольорові смужки.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда