TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Праця без кордонів

Вправа сприяє усвідомленню проблем трудових мігрантів/-ок, розумінню, що дотримання прав людини допоможе вирішити частину проблем у стосунках між місцевим населенням та мігрантами/-ками.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавська гімназія №17 Полтавської міської ради Полтавської області
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Механічний рух населення: причини і види міграцій, основні напрямки міграційних потоків у світі та Україні
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Поглибити розуміння впливу міграцій на соціально-економічний розвиток України та країн світу; сприяти формуванню поваги до людської гідності та прав людини в цілому та трудових мігрантів/-ок зокрема.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття, Визнання цінності демократії
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає про позитивні і негативні наслідки трудових міграцій для економіки країни;

- усвідомлює ті труднощі, які доводиться долати трудовим мігрантам/-кам; 

- оцінює поняття рівності та розмаїття народів, явища  дискримінації у суспільстві. 

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Об’єднайте клас у 5 груп за допомогою зображень прапорів європейських держав, до яких найчастіше виїжджають трудові мігранти/-ки з України, і запропонуйте кожній групі для обговорення такі завдання:

Завдання для І групи: Поміркуйте й висловіть свою думку щодо позитивних і негативних наслідків трудової міграції для країн.

Завдання для ІІ групи: Поміркуйте й  висловіть свою думку щодо позитивних  і негативних наслідків трудової міграції для мігранта/-ки та його/її родини.

Завдання для ІІІ групи: Як ви думаєте, з якими труднощами можуть зіткнутися трудові мігранти/-ки, опинившись у чужій країні? 

Завдання для ІV групи: Як ви думаєте, які права людини трудових мігрантів/-ок можуть бути порушені? І якщо це відбулося, куди вони можуть звернутися для захисту своїх прав?

Завдання для V групи: Уявіть, що склалися такі обставини, що вам потрібно вирушити працювати до іншої країни. Оберіть три країни, до яких ви хотіли б поїхати. Свій вибір аргументуйте. Поміркуйте, чи ваші права будуть захищені в цих країнах?

2. Організуйте презентацію групами результатів своєї діяльності.

3. Проведіть обговорення в загальному колі:

  • Як ви думаєте, чому «мігрантофобія» стала серйозною проблемою, що призводить до відчуження і насильства, спрямованого стосовно мігрантів/-ок у багатьох європейських країнах?
  • Який зв'язок між тим, що ви робили й обговорювали та прислів’ям «Коли ти в Римі, роби як римляни»?
  • Як ви вважаєте, яких правил співжиття мають дотримуватися місцеве населення та мігранти/-ки? 
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що права людини завжди слід поважати та захищати; розуміють, що всі люди різні, але рівні незалежно від їхньої расової, культурної та релігійної приналежності; погоджуються, що всі мають дотримуватися стандартів прав людини і культурні чи інші відмінності не можуть сприйматися, як привід для порушення прав інших груп. 

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с.79-80, с.535-544.
  • Рамка компетентностей для культури демократії. Том 2.
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Картки із завданнями для груп та із зображеннями прапорів європейських держав, до яких найчастіше виїжджають трудові мігранти/-ки з України; 5 аркушів, на яких групи занотовуватимуть свої відповіді, маркери.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда