TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Праця без кордонів

Вправа сприяє усвідомленню проблем трудових мігрантів/-ок, розумінню, що дотримання прав людини допоможе вирішити частину проблем у стосунках між місцевим населенням та мігрантами/-ками.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавська гімназія №17 Полтавської міської ради Полтавської області
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Механічний рух населення: причини і види міграцій, основні напрямки міграційних потоків у світі та Україні
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Поглибити розуміння впливу міграцій на соціально-економічний розвиток України та країн світу; сприяти формуванню поваги до людської гідності та прав людини в цілому та трудових мігрантів/-ок зокрема.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття, Визнання цінності демократії
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає про позитивні і негативні наслідки трудових міграцій для економіки країни;

- усвідомлює ті труднощі, які доводиться долати трудовим мігрантам/-кам; 

- оцінює поняття рівності та розмаїття народів, явища  дискримінації у суспільстві. 

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Об’єднайте клас у 5 груп за допомогою зображень прапорів європейських держав, до яких найчастіше виїжджають трудові мігранти/-ки з України, і запропонуйте кожній групі для обговорення такі завдання:

Завдання для І групи: Поміркуйте й висловіть свою думку щодо позитивних і негативних наслідків трудової міграції для країн.

Завдання для ІІ групи: Поміркуйте й  висловіть свою думку щодо позитивних  і негативних наслідків трудової міграції для мігранта/-ки та його/її родини.

Завдання для ІІІ групи: Як ви думаєте, з якими труднощами можуть зіткнутися трудові мігранти/-ки, опинившись у чужій країні? 

Завдання для ІV групи: Як ви думаєте, які права людини трудових мігрантів/-ок можуть бути порушені? І якщо це відбулося, куди вони можуть звернутися для захисту своїх прав?

Завдання для V групи: Уявіть, що склалися такі обставини, що вам потрібно вирушити працювати до іншої країни. Оберіть три країни, до яких ви хотіли б поїхати. Свій вибір аргументуйте. Поміркуйте, чи ваші права будуть захищені в цих країнах?

2. Організуйте презентацію групами результатів своєї діяльності.

3. Проведіть обговорення в загальному колі:

  • Як ви думаєте, чому «мігрантофобія» стала серйозною проблемою, що призводить до відчуження і насильства, спрямованого стосовно мігрантів/-ок у багатьох європейських країнах?
  • Який зв'язок між тим, що ви робили й обговорювали та прислів’ям «Коли ти в Римі, роби як римляни»?
  • Як ви вважаєте, яких правил співжиття мають дотримуватися місцеве населення та мігранти/-ки? 
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що права людини завжди слід поважати та захищати; розуміють, що всі люди різні, але рівні незалежно від їхньої расової, культурної та релігійної приналежності; погоджуються, що всі мають дотримуватися стандартів прав людини і культурні чи інші відмінності не можуть сприйматися, як привід для порушення прав інших груп. 

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с.79-80, с.535-544.
  • Рамка компетентностей для культури демократії. Том 2.
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Картки із завданнями для груп та із зображеннями прапорів європейських держав, до яких найчастіше виїжджають трудові мігранти/-ки з України; 5 аркушів, на яких групи занотовуватимуть свої відповіді, маркери.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда