TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

«Позитивний - негативний»

Учасники пригадують конфлікти, які сталися між учнями, конфлікти, які трапляються в їхньому повсякденному житті, а також шукають шляхи розв’язання конфліктів

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №30 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області
Предмет: Основи здоров'я
Тема уроку/години спілкування: Конфлікти і здоров’я. Причини виникнення і стадії розвитку конфліктів. Способи конструктивного розв’язання конфліктів.
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Вміти визначати поняття конфлікту та миру; вміти пояснювати, які види конфліктів можуть бути вирішені, а які ні; навчити знаходити такі вирішення конфліктів, які є взаємовигідними.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння вирішувати конфлікти
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Повага, Громадянська свідомість, Відповідальність
Очікувані результати:

Учень/учениця  називають:

  • стадії розвитку конфліктів; 
  • способи розв’язання конфліктів; 
  • етапи конструктивного розв’язання конфліктів;

розрізняють:

  • конфлікти поглядів і конфлікти інтересів

вміють:

  • запобігати розпалюванню конфліктів; 
  • конструктивно розв’язувати конфлікти.
Тривалість вправи: 35 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

       Учитель пише на дошці ліворуч слово “КОНФЛІКТ”, а праворуч слово “МИР”. 

       Учні отримують по два стікери різного кольору (зелений, червоний).

       Завдання для учнів - записати на червоному стікері асоціації  до слова “конфлікт” , а на зеленому  до слова -    «мир».

       До дошки запросити п’ятьох учнів за бажанням, щоб поділилися  своїми асоціаціями щодо цих понять. Вони кріплять на дошці  стікери до цих слів  та коментують свої асоціації  й відповідають на запитання про те, чи всі слова, які асоціюються з конфліктом, здаються негативними, а слова, що асоціюються з миром – позитивними?

       Кожен із п'яти учнів отримує від учителя малюнок тварини (єнота, зайця, кота, лева чи вовка) і завдання спікеру в своїй групі. Інші учні об'єднуються у п'ять груп у такий спосіб: вони по черзі витягують з корзини картинки тварин і підходять до спікера з такою самою твариною. Кожна група отримує конфліктну ситуацію і шукає спосіб конструктивного вирішення цього конфлікту.

      Кожна група створює алгоритм дій вирішення конфлікту протягом 10 хвилин, потім презентує його перед іншими групами.

      Учні сідають за парти і кожному пропонується на одному стікері написати, як конфлікт впливає на їхнє здоров'я?

      Вони працюють протягом 2-3 хвилин, потім по черзі виходять та озвучують написане на стікері. Якщо відповідь позитивна, вони прикріплюють стікер під словом “Мир” , а якщо негативна - під словом “Конфлікт”.

       Вчтитель запитує учнів,: як вони розуміють поняття "КОНФЛІКТ", "МИР", що їм дала ця вправа, як вони змінять свою поведінку у конфліктах?

Підсумок за результатами проведення вправи:

        Учні знатимуть, що таке конфлікт; як встановлювати певні правила поведінки учасників конфлікту, як поводитись і виявляти свої почуття у конфлікті, який уже розпочався; як конструктивно вирішувати конфліктні ситуації у різних системах взаємостосунків учасників освітнього процесу.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

        Збірник практичних занять з освіти для  демократичного громадянства та освіти з прав  людини «Навчаємо демократії», глава 8 «Вирішення   конфліктів», вправа 8.4. «Мозковий штурм щодо  конфліктів та миру» (с.77-82)

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда