TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Повість про два міста

У малих групах проводиться дискусія, в якій гравці/-чині голосують за місто, в якому вони хочуть жити, та зручності, якими вони хочуть насолоджуватися. До критеріїв, якими вони керуватимуться, належать такі:

  • екологічний становище; 
  • наслідки НТП;
  • співвідношення захищеності та прав людини
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №30 Кіровоградської міської ради міста Кропивницького
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Фізика та науково-технічний прогрес
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Сформувати в учнів та учениць поняття “Розумне місто”; вчити шукати шляхи подолання екологічної кризи в містах; розвивати навички взаємопідтримки та групової роботи; формувати розуміння соціальної солідарністі та цінністі місцевої демократії.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності демократії, Громадянська свідомість, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає означення НТР (науково-технічна революція) та НТП (науково-технічний прогрес);

- розуміє їх ознаки та прояви в сучасному світі.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. На початку уроку об'єднайте учнів та учениць у 5 груп по 5-6 осіб за кольором карток. Кожній групі роздайте кольорові олівці, два аркуші  формату  А-3, конверт із вирізками, фотографіями, малюнками, короткими характеристиками життя міст та питаннями, за якими необхідно підготуватись до презентації роботи групи.  

2. Запропонуйте учасникам/-цям створити колаж на одну з тем: “Місто моєї мрії “,  “Місто, в якому неможливо жити“. Надайте можливість кожній групі обрати одну із запропонованих тем і дайте 10 хвилин на виконання роботи.

3. Запросіть представників/-ць груп презентувати груповий колаж. Під час презентації роботи діти мають дати відповіді на запитання, які вони отримали разом з конвертами: 

  • Чи багато в місті парків ?
  • Що таке розумне місто?
  • Як у місті забезпечується дотримання прав людей і їх безпека?
  • Хто керує містом?
  • Як місто впливає на довкілля?
  • Яку участь ви можете брати у житті вашого міта/села, як цього можна навчитись у школі?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Розуміння впливу НТП на життя людей, дотримання їх прав та екологічне становище. Діти вчаться знаходити баланс між безпекою і свободою, між природою і споживанням.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда