TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Пошук подібності та виявлення різноманіття

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особлива й неповторна, має власну індивідуальність, переконання та світогляд.

Учасники/учасниці знаходять когось, хто має спільні з ними інтереси та захоплення, думає та почувається так само, як вони

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Кущівська гімназія Міської ради міста Кропивницького" (Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Кіровоградської міської ради Кіровоградської області)
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Ліна Костенко. «Кольорові миші». Ідея зіткнення неповторності й буденності в «Кольорових мишах». Умовна, вигадана ситуація. Образ особливої дівчинки Анни
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Вправа сприяє виявленню різноманітностей всередині класу, прийняттю та відзначенню різноманітності, розвиває комунікативні навички
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Громадянська свідомість
Очікувані результати:

Учень / учениця: виразно, вдумливо читає та коментує поезію; пояснює умовність ситуації, зображеної у ній; характеризує образи в поезії, пояснює їх метафоричний підтекст; розуміє різницю між матеріальним і духовним; визначає й пояснює головну думку; висловлює судження про духовність людини та її значення в сучасному житті; усвідомлює потребу в розвитку творчої уяви, фантазії, необхідності зберегти в собі ці якості

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

(Для цієї вправи учнів у групи об’єднувати не потрібно)

Усі учні заповнюють опитувальник (додаток 1), після цього мають знайти когось, у кого будуть такі самі відповіді на усі запитання. Якщо вони не можуть знайти таку людину, то потрібно знайти когось, із ким у них є чотири спільні риси, а якщо і це не виходить – когось із трьома чи бодай двома такими ж рисами.

Обговорення (дебрифінг) 

  1. Які емоції у вас виникали під час виконання вправи?
  2. Чим вам вправа сподобалася/ не сподобалася? Чому?
  3. У чому полягає головний конфлікт твору?
  4. Як би ви його вирішили? Запропонуйте способи.
  5. Що ви зрозуміли в процесі пошуку людей зі спільними з вашими рисами?
  6. Скільки людей знайшли із такими ж п’ятьма (чотирма, трьома, двома, однією) спільними рисами?
  7. Поясніть різноманіття у плані релігії, музичних смаків, подразників, улюблених героїв тощо, яке спостерігається у класі?
  8. Якщо у вас така різноманітна група, як ви плануєте працювати разом?
  9. У чому незвичайність дівчинки Анни?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учасники усвідомлюють, що всі вони різні, мають різноманітні інтереси; приймають різноманітність і незвичайність інших. Головна героїня, особлива дівчинка Анна, має право бути неповторною, має право на повагу за свою неповторність та індивідуальність.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка “Усі різні - усі рівні” (“Пошук подібності та виявлення різноманіття” , ст. 162)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: діти сидять по колу. Матеріали: опитувальник (кількість екземплярів відповідно до кількості учасників вправи), кулькові ручки (кількість відповідна до кількості учасників вправи)
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда