TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

"Портрети"

Працюючи в групах учні вчаться аналізувати та виокремлювати, візуально відображати основні риси і звички особистості, які впливають на формування соціального статусу людини.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Черкаської міської ради Черкаської області
Предмет: Основи здоров'я
Тема уроку/години спілкування: Звички і здоров'я
Клас: 6
Мета вправи/заняття: формувати вміння критичного аналізувати вплив звичок на життя людини
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Аналізує та узагальнює вплив способу життя людини  на її “портрет” у суспільстві. Формує розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки.

Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учасників у 4 групи.
  2. Кожна група отримує індивідуальне завдання:

завдання групи 1 і 3:

  • створити “портрет ідентичності” особи, яка впродовж життя дотримується здорового способу життя; 

завдання групи 2 і 4:

  • створити “портрет ідентичності” особи, яка впродовж життя дотримується нездорового способу життя.

Зазначте, що під час створення “портрету ідентичності” варто в групі обговорити: освіту людини,  її улюблене заняття, професію чи зайнятість, зовнішній вигляд, сімейний стан, які люди  її оточують, стиль життя, в якому помешканні живе, які теми та сфери життя її цікавлять тощо.

Коментар: якщо в класу багато дітей, можна створити 6 груп, де 3 групи створюють “портрет ідентичності” особи, яка впродовж життя дотримується здорового способу життя, та 3 групи -  “портрет ідентичності” особи, яка впродовж життя дотримується нездорового способу життя.

  1. Після обговорення у групі можливих варіантів особливостей особистостості, попросіть учасників групи намалювати вказаний “портрет” на великому аркуші паперу (аркуш фліпчарту або ватману),  відобразивши на ньому усі риси/ознаки, які вони виокремили. Дуже важливо, щоб зображення було виключно візуальним і без використання слів. 
  2. Кожна група по черзі представляє свої малюнки і пояснює, чому для “портрету ідентичності” були обрані саме такі образи.
  3. Попросіть учнів уважно роздивитися всі “портрети” і знайти на них кілька позитивних символічних зображень, які притаманні саме їм та записати на аркуші паперу?
  4. Попросіть учнів знайти на “портретах ідентичності”  кілька негативних символічних зображень, які притаманні їм і яких вони хотіли б позбутися та записати на аркуші паперу?

Дебрифінг:

  • Чому ви  обрали саме такі риси/характеристики, коли описували “портрети особистості”?
  • Як на людину впливає її спосіб життя?
  • Що людина може досягти в житті, якщо дотримуватиметься здорового способу життя?
  • На які невдачі може наразитися людина, яка не дотримується здорового способу життя?
  • Як позбутися звичок/рис, які можуть негативно відобразитися на здоров'ї чи на житті людини в цілому?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні приходять до висновку, що риси особистості та її звички, значною мірою формують соціальний статус людини. Усвідомлення цього впливу  і прикладені зусилля, без сумніву, ведуть до “соціального успіху”

Використані джерела:

Вправа “Портрети” ст. 156 // Збірка освітніх методів та теорій "All different all equal"

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: 4 аркуші великоформатного паперу (А0) олівці та фломастери на кожну групу
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда