TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Поїздка на таксі за графіком

Вправа формує навички роботи з графіками, розвиває вміння швидко приймати рішення, працюючи в команді, готовність взаємодіяти з іншими людьми.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 імені В.Г. Саражана
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Приклади графіків залежностей між величинами
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Шляхом відпрацювання побудови та розуміння графіків залежності розвивати в учнів та учениць аналітичне та критичне мислення, уміння співпрацювати.
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- уміє знаходити координати точки на координатній площині;

 уміє побудувати точку за її координатами;

- аналізує графіки залежності між величинами (відстань, швидкість, час).

Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Упродовж 5 хвилин об’єднайте учнів та учениць у мікрогрупи по 3 особи: водій/-ка, пасажир/-ка, диспетчер/-ка, запропонувавши дітям обрати папірець, на звороті якого написана перша буква ролі (В,П,Д). 
  2. Роздайте листи із завчасно побудованою системою координат: водію/-ці – швидкість від часу, диспетчеру/-ці – швидкість від пройденого шляху, а пасажир/-ка отримає побудований графік залежності відстані від часу. Попросіть учнів та учениць розсістися так, щоб вони не мали змогу побачити листок із завданням одне одного (наприклад, водій/-ка та пасажир/-ка сідають спиною одне до одного). 

 2.1. Зверніть увагу, що вправу можуть виконувати як всі учні/учениці класу, розподілені на команди, так і по черзі, напрклад, ви викликатимете по 3 учні/учениці за бажанням.

 2.2. Ви можете обрати на власний розсуд систему заохочення та оцінювання. Наприклад, команда заробляє очки за правильно прочитану точку, побудовану точку, побудований графік тощо.

  1. Організуйте роботу в групах. Поясгіть, що протягом 10 хвилин пасажир/-ка має прочитати графік і назвати відстань, яку треба проїхати від точки, де він/вона знаходиться до точки призначення, за вказаний час. Водій/-ка має обчислити та назвати швидкість руху і побудувати графік залежності швидкості від часу. Водночас диспетчер/-ка має побудувати графік залежності швидкості від всього пройденого шляху.

Після завершення побудови графіків залежності попросіть учнів та учениць зіставити та обговорити отримані результати протягом 5 хвилин.

 3.1. Ви можете перерозподілити побудовані учнями графіки між командами і використати в якості завдання для нового раунду вправи, але тоді читати готовий графік буде, наприклад, водій/-ка або диспетчер/-ка, а будувати – диспетчер/-ка або пасажир/-ка.

 3.2. Ви можете ускладнити завдання для цієї вправи, наприклад, вимагаючи будувати графіки в різних одиницях виміру (км, м, с, хв., год., км/год., м/с і т.д.), ускладнивши графік, додавши зупинки і т.д.

Вправу можна використати для відпрацювання стовпчастих діаграм, сформулювавши завдання так: побудуйте розподіл шляху за часом, швидкості за шляхом, швидкості за часом.

4. Проведіть дебрифінг (10 хвилин). Запитання для обговорення:

  • Як вам працювалося у групі?
  • Які емоції виникали, коли ви виконували цю вправу?
  • З якими складнощами зіткнулися під час виконання завдання?
  • Що вам допомогло досягти результату?
  • Що можете запропонувати іншим для результативної роботи в групі?
  • Як ви прокоментуєте відповідність тих даних, що були використані в завданні, з тими, які ви бачите у повсякденному житті?
  • Чого ви навчилися завдяки цій вправі?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Таким чином, маємо відпрацювання теми графіків, повторення властивостей координатної площини, розмірності величин, формул руху, дій з дробами. Учні та учениці ідентифікують розбіжності, відмінності або відхилення у матеріалах, усвідомлюють важливість співпраці та ролі кожного і кожної в команді, співпрацюють з іншими заради спільних інтересів.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник TASKs «Наскрізні компетентності для демократії. ”60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань”». Видання друге, вправа 12 стр. 77.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Листи з координатною площиною без графіків. Листи з графіками.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда