TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

"Підходи до вирішення конфлікту - сила, закон, інтереси"

Вправа допомагає учасникам краще зрозуміти суть кожного з підходів до вирішення конфлікту, їхні переваги й недоліки та способи застосування їх у життєвих ситуаціях.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 комунальної власності Жмеринської міської ТГ
Предмет: Основи здоров'я
Тема уроку/години спілкування: “Конфлікти і здоров’я. Поняття конфлікту. Види і способи розв’язання конфліктів”
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Сформувати розуміння переваг та недоліків кожного з підходів до вирішення конфліктів, визначення власного підходу під час конфліктної витуації
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння вирішувати конфлікти
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння самостійно вчитися, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

називають способи розв’язання конфліктів;

розпізнають конфлікти поглядів і конфлікти інтересів;

моделюють способи конструктивного розв’язання конфліктів.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. На початку уроку роздати кожному/кожній учню/учениці картинки “Кулак”, “Феміда”, “Рукостискання” (Додаток 1).

Запитання до учнів: Як ці картинки пов'язані з поняттям “Конфлікт”?

  1. Після обговорення питання, підсумувати відповіді учнів, пояснюючи, що існує три підходи до вирішення конфлікту - “Сила”, “Закон”, “Інтереси” та зобразити на дошці три трикутника (Додаток 2)
  2. Підходи обговорюються по черзі. Методом “Мозкового штурму” учні пропонують дії, які можна застосувати до кожного з підходів вирішення конфлікту. Всі думки учнів записуються у трикутнику відповідного підходу.
  3. Далі вчитель пропонує учням об’єднатися в три (або шість, де працюють дві групи з одним підходом) групи відповідно карток, які вони отримали на початку уроку.
  4. Кожній групі вчитель дає ситуацію (ситуація для груп однакова), яку учасники мають прочитати, обговорити та запропонувати можливі дії вирішення конфлікту. Кожна група обговорює один підхід: “Кулак” - з підходу сили, “Феміда”  - з підходу закону, “Рукостискання” - з підходу інтересів). (Додаток 3). 

Запитання для кожної групи:

  • Що ви відчували вирішуючи даний конфлікт?
  • Чи вдалося вам зберегти дружні стосунки між хлопцями?

а) “Так, вдалося”. Що допомогло зберегти вам дружні стосунки між хлопцями?

б) “Ні, не вдалося”. Чому не вдалося зберегти дружні стосунки між хлопцями?

Запитання для колективного обговорення:

  • Як ви почували себе, працюючи в групах?
  • Які “плюси” та “мінуси” ви можете визначити у кожному підході до вирішення конфлікту?
  • За особистими спостереженнями, який з підходів частіше застосовується у вашому класі? Чому?
  • Дізнавшись про переваги та недоліки кожного з трьох підходів до вирішення конфлікту, який підхід використовуєте ви для вирішення власного конфлікту?

Підсумок вправи “Я оберу собі цей підхід”. Учні підходять до столу, на якому лежать додаткові картинки “Кулак”, “Феміда”, “Рукостискання”. Вони обирають ту картинку, яка відповідає їхньому підходу вирішувати власні конфлікти та прикріплюють цю картинку до трикутника з відповідним підходом (Додаток 4).

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні дізнаються, що існує три підходи до вирішення конфлікту, ознайомляться з їхніми недоліками та перевагами, зрозуміють, що вони самостійно можуть обрати той підхід, який допоможе їм зберегти дружні стосунки з однолітками чи друзями, усвідомлять, що найефективніше можна порозумітися лише за умови врахування інтересів обох сторін.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Коваль Р., Горова А., Нікітчук А., Микитюк О., Ліхоліт Ю. Шкільна служба розв’язання конфліктів: досвід упровадження. Посібник. — К.: Видавець Захаренко В.О., 2009, ст. 51-53

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Матеріали: фліпчартний папір, кольорові маркери (для вчителя), роздруковані картки та конфліктні ситуації для роботи учнів в 3-х (6-ти) групах (у додатках).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда