TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Перше враження та дійсність

Вправа сприяє усвідомленню, що рішення часто приймаються на підставі обмеженої інформації.

Учні/учениці, базуючись на досвіді, цінностях та фантазії, створюють опис характеру людини, зображеної на малюнку, та дають оцінку ситуації.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Курахівський ліцей "Престиж" І-ІІІ ступенів (академічного спрямування) Курахівської міської ради Донецької області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Індивідуальність людини. Формування особистості
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Показати, як уявлення про інших людей впливають на інтерпретацію їх поведінки; усвідомити, що кожна людина має право, щоб до неї ставилися шанобливо незалежно від її статусу в соціумі.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага
Додаткова/і складова/і компетентності: Емпатія, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • використовує у мовленні лексичний матеріал з теми “Риси характеру”;
  • практикує усне та писемне мовлення;
  • може описати малюнок;
  • може висловити своє ставлення до вчинків інших.
Тривалість вправи: 35 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Роздайте дітям перший малюнок (Додаток 1). Попросіть учнів/учениць самостійно написати 4-5 прикметників, які характеризують людину, що зображена на малюнку (1 хвилина).
  2. Запропонуйте учням/ученицям написати спільну мініісторію (4-5 речень) для групи про героя/героїню малюнка, використовуючи ті прикметники, які вони записали раніше (4 хвилини).
  3. Попросіть дітей прочитати історії різних груп та всі разом оберіть найкращу (5 хвилин). 
  4. Роздайте другий малюнок (Додаток 2). Попросіть учнів/учениць самостійно написати 4-5 прикметників, які характеризують людину, що зображена на другому малюнку (1 хвилина).
  5. Запропонуйте учням/ученицям написати спільну мініісторію (4-5 речень) для групи про героя/героїню другого малюнка, використовуючи ті прикметники, які вони записали раніше (4 хвилини).
  6. Попросіть учнів/учениць поділитися тим, що вони написали, оберіть найкращу історію (5 хвилин).
  7. Тепер роздайте повне зображення і попросіть дітей переглянути своє розуміння того, що вони побачили (5 хвилин).
  8. Проведіть обговорення та оцінювання (10 хвилин). Запитання для дебрифінгу: 

- Що робили люди на першому та другому малюнках? / What are people doing in the first and second pictures?

- Як ви охарактеризували першого хлопця? / How did you characterize the first boy at the beginning?  

- Чому ви уявили собі певні речі про зображення на початку? / Why did you imagine definite things about him at the beginning?

- Що ви відчували до хлопчика з другого малюнка? / What did you feel about the boy from the second picture?

- Як змінилося те, що ви думали, коли ви побачили ціле  зображення? / How did you change your mind about the situation when you saw the whole picture?

- Як змінилося ваше ставлення до першого хлопчика, до його особистості? / How did you change your attention to the first boy and his character?

- Яка проблема була зображена на повному малюнку? / What social problem was shown in the whole picture?

- Що б ви зробили на місці першого хлопця? / What would you do if you were the first  boy?

- Чи складно зізнаватися, що ми змінюємо свою думку? / Is it difficult to admit that you change your mind?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці  розуміють, що кожна людина має право, щоб до неї ставилася шанобливо незалежно від її статусу в соціумі. Учні/учениці усвідомлюють, що у реальному житті, коли щось трапляється або ми бачимо лише частину "малюнка", ми все одно намагаємося її якось інтерпретувати. Тому під час надання оцінки будь-якій ситуації, потрібно проаналізувати інформацію з різних джерел для того, щоб мати найповніше уявлення про ситуацію.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016., с.82-83.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для груп по 4-6 осіб або стояти навколо столів. Матеріали: папір А4 (кожному/-ій по аркушу та один аркуш на кожну групу для спільної історії), ручки.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2025 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда