Вправа сприяє усвідомленню, що рішення часто приймаються на підставі обмеженої інформації.
Учні/учениці, базуючись на досвіді, цінностях та фантазії, створюють опис характеру людини, зображеної на малюнку, та дають оцінку ситуації.
Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.
Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.
Вправа сприяє усвідомленню, що рішення часто приймаються на підставі обмеженої інформації.
Учні/учениці, базуючись на досвіді, цінностях та фантазії, створюють опис характеру людини, зображеної на малюнку, та дають оцінку ситуації.
Учень/учениця:
- Що робили люди на першому та другому малюнках? / What are people doing in the first and second pictures?
- Як ви охарактеризували першого хлопця? / How did you characterize the first boy at the beginning?
- Чому ви уявили собі певні речі про зображення на початку? / Why did you imagine definite things about him at the beginning?
- Що ви відчували до хлопчика з другого малюнка? / What did you feel about the boy from the second picture?
- Як змінилося те, що ви думали, коли ви побачили ціле зображення? / How did you change your mind about the situation when you saw the whole picture?
- Як змінилося ваше ставлення до першого хлопчика, до його особистості? / How did you change your attention to the first boy and his character?
- Яка проблема була зображена на повному малюнку? / What social problem was shown in the whole picture?
- Що б ви зробили на місці першого хлопця? / What would you do if you were the first boy?
- Чи складно зізнаватися, що ми змінюємо свою думку? / Is it difficult to admit that you change your mind?
Учні/учениці розуміють, що кожна людина має право, щоб до неї ставилася шанобливо незалежно від її статусу в соціумі. Учні/учениці усвідомлюють, що у реальному житті, коли щось трапляється або ми бачимо лише частину "малюнка", ми все одно намагаємося її якось інтерпретувати. Тому під час надання оцінки будь-якій ситуації, потрібно проаналізувати інформацію з різних джерел для того, щоб мати найповніше уявлення про ситуацію.
Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016., с.82-83.