TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Павутина життя: як ми дихаємо?

Під час виконання даної вправи учасники/учасниці називають органи дихання та їх будову. Вони розглядають залежність захворювань органів дихання від впливу навколишнього середовища та дій людини, визначають власну відповідальність і різних установ та організацій.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: ПІЩАНСЬКЕ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНЕ ОБ'ЄДНАННЯ «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ – ДИТЯЧИЙ САДОК»
Предмет: Біологія
Тема уроку/години спілкування: Профілактика захворювань дихальної системи. Хвороби органів дихання
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Сформувати відповідальність за власне здоров'я та довкілля, активізуючи знання учнів/учениць з теми "Дихання"; ознайомити з причинами захворювань органів дихання, розширити, систематизувати знання про захворювання та профілактику захворювань дихальних шляхів.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- називає будову дихальної системи;

- називає хвороби органів дихання;

- пояснює вплив навколишнього середовища на дихальну систему;

- застосовує знання для профілактики захворювань органів дихання.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Ця вправа складається з 3 частин: частина 1 — будування павутини; частина 2 — її руйнування; частина 3 — обговорення дій  та відповідальності задля захисту навколишнього середовища та здоров'я людини.

Частина 1

Крок 1. Попросіть усіх учасників/-ць стають у коло. Тримаючи клубок ниток в руках, першим/-ою назвіть,  що таке дихальна система і запитайте, які органи та їх будова входять до її складу.

Крок 2. Далі, тримаючи кінець нитки в руках, киньте моток комусь із кола учасників/-ць. Учасник/учасниця ловить клубок і називає один із органів дихальної системи та його будову. Поясніть, що потім вони мають тримати нитку і кинути моток третій особі з кола і т.д. Наголосіть, що клубок ниток має побувати в руках усіх учасників/-ць, таким чином має утворитися павутина, яка представляє «Павутину життя».

Частина 2

Крок 3. Запропонуйте кожному/-ій по черзі назвати хвороби дихальної системи, які виникають від негативного впливу тютюну, наркотиків, забрудненого середовища, інфекційних хвороб та ін. Коли учасники/-ці говорять про це, мають випустити нитку з рук.

Крок 4. Коли всі висловляться, зверніть увагу учасників/-ць на заплутані нитки, які лежать на підлозі, та поясніть, що таким буде наш світ та наше здоров'я.

Запропонуйте дітям розглянути ілюстрації, плакати, на яких зображено, як паління, наркотики та забруднене середовище діє на здоров'я людини. Поясніть, що кожна людина несе відповідальність за своє здоров'я та навколишнє середовище.

Частина 3

Крок 5. Запросіть учасників/-ць по черзі виголосити прості практичні дії, які вони та їхні родини можуть зробити для збереження свого здоров'я.Наприклад: боротися за чисте повітря, довкілля, не вживати шкідливі речовини, не переохолоджуватись, дотримуватись правил гігієни, вчасно звертатися до лікаря/-ки, не займатися самолікуванням та інше. Попросіть дітей після озвучування кожної дії підняти нитку з підлоги.

Наприкінці попросіть поглянути на нову павутину й зауважте, що вона не схожа на ту, яка була раніше. Повне відновлення неможливе через незворотність виродження.

Крок 6. Проведіть обговорення:

  • Що ви відчули, коли будували “павутину життя”?
  • Про що ви думали, коли павутина руйнувалася?
  • Які чинники сприяють виникненню захворювань органів дихання?
  • Чому виникають епідемії повітряно-крапельних інфекцій?
  • Чи легко було продумати особисті дії, які зменшать негативний вплив на навколишнє середовище та здоров'я людини? Чому
  • Хто має відповідати за здоров'я людини? ООН, уряд, громадські організації, кожна людина особисто? Чому?
  • Які цінності та переконання можуть зберегти життя та здоров'я людини, змінити на краще навколишнє середовище?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Підведення до розуміння того, що кожна людина несе відповідальність за своє здоров'я та навколишнє середовище.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Клубок ниток, плакати, ілюстрації про шкоду куріння, наркотиків і забруднення атмосфери.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда