- Об’єднайте дітей у чотири групи (для цього доцільно використовувати розрізні пазли (Додаток 2), які при складанні утворюють якийсь символ однієї країни, що входить до складу Великої Британії: Англії, Шотландії, Уельсу, Північної Ірландії). Таким чином, під час розподілу на групи учні/учениці дізнаються, паспорт громадянина/-ки якої країни вони будуть складати і водночас повторюють раніше вивчений матеріал з теми «Велика Британія». Важливо! Кількість частин пазлу має дорівнювати кількості дітей у групі\класі.
- Роздайте кожній групі формуляр «Паспорта громадянина/-ки країни» (Додаток 1), в якому визначено наступні характеристики:
- національність
- назва країни походження
- рідна мова
- столиця
- ім’я святого покровителя, день святкування
- національний символ
- основні риси національного костюму
- риси характеру
- національні: їжа, види спорту, музикальний інструмент, колір;
- відомі факти.
3. Роздайте кожній групі зображення мешканців/-ок Великої Британії (Додаток 3) та друковані матеріали про мешканців/-ок Великої Британії (текст на основі впр. 2, с. 134 підручник А.Несвіт English 8, видавництво «Генеза», 2016, с.134-136); набір малюнків мешканців Великої Британії) (Додаток 4.)
4. Попросіть учнів/учениць попрацювати у групах (3-4 особи): ознайомитися з пунктами формуляра, прочитати текст, дібрати пропущені частини тексту, обрати інформацію, яка стосується безпосередньо країни, над паспортом громадянина/-ки якої працює група, та заповнити паспорт громадянина/-ки (15-20 хвилин). Наголосіть, що під час виконання завдання можна користуватися мапою Великої Британії та іншими ресурсами.
5. Запросіть учнів/учениць презентувати створені паспорти для всієї групи, складаючи розповідь за пунктами «Паспорта громадянина/-ки» (важливо: кожен/-а учень/учениця групи має висловлюватись по черзі, наприклад, за годинниковою стрілкою або передаючи умовний мікрофон) (10-15 хвилин).
6. Проконтролюйте розуміння прочитаного та прослуханого. Для цього клейкою стрічкою поділіть підлогу класу на 4 частини, поставте умовні позначки E, S, W, NI, які символізують складові частини Великої Британії. Читайте твердження (Додаток 5), попросивши дітей переходити до поля відповідно до почутого (5-7 хвилин).
7. Проведіть дебрифінг:
- Які емоції ви відчували, коли зрозуміли, що в тексті недостатньо інформації для заповнення усіх пунктів формуляра «Паспорта громадянина/-ки»?
- На що ви спиралися, коли заповнювали пункт «Риси характеру»?
- Які джерела допомогли заповнити пункт «Відомі факти»?
- Як стереотип сприйняття тієї чи іншої культури допоміг (або, навпаки, перешкоджав) виконувати цю вправу?
- Навіщо треба знайомитись з тим, як живуть люди в інших країнах?
- Як ви ставитеся до такого твердження: «Культурне різноманіття настільки ж важливе для людства, як біорізноманіття для природи» (Універсальна декларація ЮНЕСКО про культурне різноманіття, листопад 2001)?
- Що корисного ви винесли з цієї вправи?
|