TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Паспорт громадянина/-ки країни

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна нація є особливою й неповторною, має власну історію, культуру та світогляд і є невід’ємною частиною сучасного світу.

Учасники/учасниці, базуючись на вже вивчених та прочитаних фактах, створюють паспорт громадянина/-ки Великої Британії, що висвітлює основні культурні та географічні відомості.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Костянтинівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Костянтинівської міської ради Донецької області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Велика Британія. Хто такі британці та британки?
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Поглибити знання учнів/учениць з теми “Населення Великої Британії”, сприяти формуванню навичок визнання цінності культурного різноманіття та критичного розуміння світу.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Уміння самостійно вчитися, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • усвідомлює різноманіття культурних традицій та світоглядів;
  • уживає вивчений лексичний матеріал з теми “Велика Британія”;
  • практикує навички читання, аудіювання, письма та говоріння;
  • розвиває здатність самостійного аналізу отриманого матеріалу та пошуку інших джерел для виконання навчального завдання.
Тривалість вправи: 40-45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1.  Об’єднайте дітей у чотири групи (для цього доцільно використовувати розрізні пазли (Додаток 2), які при складанні утворюють якийсь символ однієї країни, що входить до складу Великої Британії: Англії, Шотландії, Уельсу, Північної Ірландії). Таким чином, під час розподілу на групи учні/учениці дізнаються, паспорт громадянина/-ки якої країни вони будуть складати і водночас повторюють раніше вивчений матеріал з теми «Велика Британія». Важливо! Кількість частин пазлу має дорівнювати кількості дітей у групі\класі. 
  2. Роздайте кожній групі формуляр «Паспорта громадянина/-ки країни» (Додаток 1), в якому визначено наступні характеристики:
  • національність
  • назва країни походження
  • рідна мова
  • столиця
  • ім’я святого покровителя, день святкування
  • національний символ
  • основні риси національного костюму
  • риси характеру
  • національні: їжа, види спорту, музикальний інструмент, колір;
  • відомі факти.

       3. Роздайте кожній групі зображення мешканців/-ок Великої Британії (Додаток 3) та друковані матеріали про мешканців/-ок Великої Британії (текст на основі впр. 2, с. 134 підручник А.Несвіт English 8, видавництво «Генеза», 2016, с.134-136); набір малюнків мешканців Великої Британії) (Додаток 4.)

       4. Попросіть учнів/учениць попрацювати у групах (3-4 особи): ознайомитися з пунктами формуляра, прочитати текст, дібрати пропущені частини тексту, обрати інформацію, яка стосується безпосередньо країни, над паспортом громадянина/-ки якої працює група, та заповнити паспорт громадянина/-ки (15-20 хвилин). Наголосіть, що під час виконання завдання можна користуватися мапою Великої Британії та іншими ресурсами.

        5. Запросіть учнів/учениць презентувати створені паспорти для всієї групи, складаючи розповідь за пунктами «Паспорта громадянина/-ки» (важливо: кожен/-а учень/учениця групи має висловлюватись по черзі, наприклад, за годинниковою стрілкою або передаючи умовний мікрофон) (10-15 хвилин).

        6. Проконтролюйте розуміння прочитаного та прослуханого. Для цього клейкою стрічкою поділіть підлогу класу на 4 частини, поставте умовні позначки E, S, W, NI, які символізують складові частини Великої Британії. Читайте твердження (Додаток 5), попросивши дітей переходити до поля відповідно до почутого (5-7 хвилин).

        7. Проведіть дебрифінг:

  • Які емоції ви відчували, коли зрозуміли, що в тексті недостатньо інформації для заповнення усіх пунктів формуляра «Паспорта громадянина/-ки»?
  • На що ви спиралися, коли заповнювали пункт «Риси характеру»?
  • Які джерела допомогли заповнити пункт «Відомі факти»? 
  • Як стереотип сприйняття тієї чи іншої культури допоміг  (або, навпаки, перешкоджав) виконувати цю вправу?
  • Навіщо треба знайомитись з тим, як живуть люди в інших країнах?
  • Як ви ставитеся до такого твердження: «Культурне різноманіття настільки ж важливе для людства, як біорізноманіття для природи» (Універсальна декларація ЮНЕСКО про культурне різноманіття, листопад 2001)?
  • Що корисного ви винесли з цієї вправи?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що культурне різноманіття важливе для людства, що різниця культур не заважає, а об’єднує та допомагає людству розвиватися; цікавляться переконаннями, цінностями, традиціями та світоглядом громадян/-ок країни, мову якої вони вивчають; вчаться аналізувати отриману інформацію, находити, збирати та визначати пріоритетні факти для виконання навчального завдання.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії: 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019 (вправа “Паспорт”, с. 55).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Формуляр “Паспорта громадянина/-ки” для заповнення; мапа Великої Британії; пазли для об’єднання дітей у групи (на основі символів країн, що входять до складу великої Британії); малюнки з людьми різних національностей (англійці, шотландці, валійці, ірландці); текстовий матеріал про національності, які проживають у Великій Британії. (підручник А. Несвіт English 8, видавництво «Генеза», 2016, с.134-136); питання для контролю розуміння прочитаного (для вчителя/-ьки). Матеріали: маркери (3-4)на кожну групу, клей, клійка стрічка, заготовлені літери “E”, “S”, “W”, “NI”.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда