Вправа
ПРО залучення учнів та учениць до створення освітнього простору;
ДЛЯ розвитку вміння працювати в команді:
ЧЕРЕЗ розробку спільного проєкту простору для отримання оптимальної освіти.
Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.
Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.
Вправа
ПРО залучення учнів та учениць до створення освітнього простору;
ДЛЯ розвитку вміння працювати в команді:
ЧЕРЕЗ розробку спільного проєкту простору для отримання оптимальної освіти.
Учень/учениця:
1. Об’єднайте учнів/учениць у групи по 6 осіб. Для утворення груп доцільно роздати картки з зображеннями геометричних фігур (Додаток 1), щоб учні/учениці знайшли одне одного і зайняли відповідні місця за столом (2 хвилини).
2. Повідомте учням/ученицям завдання, суть якого полягає в тому, щоб уявити класну кімнату, яка б задовільняла естетичні уподобання кожної дитини у групі, обговорити матеріали (фарба, шпалери, плитка, лінолеум), потрібні для оформлення (10 хвилин).
3. Повідомте групам, що слід знайти кожний матеріал, його технічні характеристики та ціну (довжина та ширина шпалер, плитки, лінолеуму, ціна за кв.м.) Щоб учням/ученицям було легше знайти потрібну інформацію, скористайтеся Додатком 2 (8 хвилин).
4. Поясніть дітям, що разом вони мають з’ясувати, скільки коштів треба для втілення в життя проєкту класної кімнати мрії. Для цього повідомте учням/ученицям технічні подробиці проєкту (Додаток 3) (15 хвилин).
5. Надайте можливість учням/ученицям презентувати власні ідеї та кошторис (5 хвилин).
6. Проведіть обговорення:
Учні та учениці вміють працювати в команді, дослухаються до думок одне одного; уміють ділитися інформацією; відчувають відповідальність за залучення до розробки освітнього простору.
Вправу можна провести в онлайн режимі за допомогою онлайн-конференції та віртуальної дошки. Цю вправу доцільно використовувати для узагальнення знань з теми. Також слід заздалегідь на уроках розв’язати ряд подібних задач.