TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Оптимальний освітній простір

Вправа

ПРО залучення учнів та учениць до створення  освітнього простору;

ДЛЯ розвитку вміння працювати в команді:

ЧЕРЕЗ розробку спільного проєкту простору для отримання оптимальної освіти.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Олексіївський опорний заклад загальної середньої освіти" Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Площі многокутників
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Сформувати вміння працювати в команді, розвинути відповідальність за результат спільної роботи.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • співвідносить з об'єктами навколишньої дійсності вказані у змісті фігури;
  • обчислює площі вказаних у змісті фігур;
  • застосовує вивчені означення, властивості та формули до розв’язування задач, зокрема знаходження площ реальних об’єктів.
Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Об’єднайте учнів/учениць у групи по 6 осіб. Для утворення груп доцільно роздати картки з зображеннями геометричних фігур (Додаток 1), щоб учні/учениці знайшли одне одного і зайняли відповідні місця за столом (2 хвилини).

2. Повідомте учням/ученицям завдання, суть якого полягає в тому, щоб уявити класну кімнату, яка б задовільняла естетичні уподобання кожної дитини у групі, обговорити матеріали (фарба, шпалери, плитка, лінолеум), потрібні для оформлення (10 хвилин).

3. Повідомте групам, що слід знайти кожний матеріал, його технічні характеристики та ціну (довжина та ширина шпалер, плитки, лінолеуму, ціна за кв.м.) Щоб учням/ученицям було легше знайти потрібну інформацію, скористайтеся Додатком 2 (8 хвилин).

4. Поясніть дітям, що разом вони мають з’ясувати, скільки коштів треба для втілення в життя проєкту класної кімнати мрії. Для цього повідомте учням/ученицям технічні подробиці проєкту (Додаток 3) (15 хвилин).

5. Надайте можливість учням/ученицям презентувати власні ідеї та кошторис (5 хвилин).

6. Проведіть обговорення:

  • Які емоції у вас після виконання цього завдання?
  • Як вам працювалося в команді?
  • Що допомогло працювати в команді?
  • За яких обставин набуті знання вам знадобляться в житті? (слід звернути увагу не тільки на предметну компетентність, але і на вміння співпрацювати).
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці вміють працювати в команді, дослухаються до думок одне одного; уміють ділитися інформацією; відчувають відповідальність за залучення до розробки освітнього простору.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  1. Рамка компетентностей для культури демократії. Том ІІ. Посилання
  2. Наскрізні компетентності для демократії. "60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань" Посилання
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Розставити парти таким чином, щоб дітям було зручно співпрацювати, роздрукувати відповідний роздатковий матеріал.
Коментарі:

Вправу можна провести в онлайн режимі за допомогою онлайн-конференції та віртуальної дошки. Цю вправу доцільно використовувати для узагальнення знань з теми. Також слід заздалегідь на уроках розв’язати ряд подібних задач.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда