TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Охорона атмосфери для нашого майбутнього

Під час виконання вправи учні та учениці, працюючи в групах, «прогнозують» та презентують у символічних зображеннях різні сценарії розвитку майбутнього, в якому вони будуть мешкати, виходячи із здобутих знань теми та усвідомлюючи власну відповідальність.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Канівська гімназія імені Івана Франка Канівської міської ради Черкаської області
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Тема уроку. Поняття «атмосфера». Повітря – життєва необхідність людини
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Формувати риси активного громадянства, готовність брати відповідальність за свої вчинки через вивчення причин забруднення атмосфери та питань її охорони.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може пояснити, що таке атмосфера;

- усвідомлює необхідність атмосфери для всього живого на планеті;

- розуміє вплив людини на атмосферу, 

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте клас у три групи. Дайте змогу кожному/-ій вибрати  паперові символи атмосферних явищ і об’єднайте учнів/учениць у групи відповідно «Сніжинки», «Краплинки», «Хмаринки»  (Додаток 1).
  2. Введіть поняття “зміна з часом”. Для цього попросіть учасників/-ць уявити себе і навколишнє середовище через 30 років.  Мотивуйте дітей до роботи, сказавши, що можливість — це зараз! Це момент для них, щоб ризикнути, щоб почати думати  і впливати на  майбутнє, в якому вони можуть мешкати.
  3. Роздайте аркуші паперу. Попросіть учнів/-ениць у групах розділити його навпіл. Поясніть, що діти мають відтворити позитивне майбутнє з однієї сторони аркуша і негативне майбутнє з іншої (ідеї можна зазначити у вигляді піктограм, малюнків, символічних зображень).
  4. Родайте дітям матеріали про причини забруднення атмосфери, наслідки забруднення атмосфери та охорону атмосфери. Попросіть опрацювати інформацію, звернувши увагу на терміни, виділені у тексті.
  5. Запросіть групи презентувати свої ідеї.
  6. Проведіть обговорення.
  • Чи сподобалося вам відчуття того, що ви — «архітектори свого майбутнього»? Чому?
  • Чи вірите ви в те, що ваші міркування могли б коли-небудь здійснитися? Чому так? Чому ні?
  • Що впливало на створення ваших сценаріїв?
  • Як ви себе почували, коли зображували негативний сценарій майбутнього?
  • Які відчуття у вас були у процесі зображення оптимістичного майбутнього?
  • Що ви особисто можете робити вже зараз для  покращення атмосфери? Що будете робити, як станете дорослими, для уникнення негативних сценаріїв, які ви прогнозували сьогодні?
  • Що, на вашу думку, має робити влада для ефективної охорони атмосфери?
  • Як люди можуть вплинути на владу?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що кожен/-а зможе вплинути на покращення атмосферного повітря, висаджуючи зелені насадження, не спалювати опале листя, не випалювати сухостій, не використовувати аерозолі, повідомляти про підпали і т. д.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник Компас, вправа “ Наше майбутнє” 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда