TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Один дорівнює одному

Вправа направлена на усвідомлення, що кожна людина є унікальною і особливою, зі своїми поглядами на життя, спонукає навчитися комунікувати з різними людьми, поважати думки та погляди інших через співпрацю.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Одеський ліцей 81
Предмет: Біологія
Тема уроку/години спілкування: Біологічні та соціальні аспекти регуляції розмноження у людини.
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Формувати сприйняття інакшості людей через активне висловлювання, слухання та групове обговорення альтернативних поглядів щодо різноманітних аспектів, які впливають на розмноження.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- пояснює суть та біологічне значення розмноження;

- обґрунтовує судження про необхідність відповідального ставлення до планування родини.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Роздайте кожному/-ій учню/-ці 2 картки зі знаками "+" та " -". Поясніть, що ці знаки означають: "+" - згоден/-а, "-" - не згоден/-а.
  2. Розкажіть, що зараз ви будете зачитувати аспекти, які впливають на розмноження людини і задача кожного/-ої підняти картку з відповідним знаком відповідно до ставлення до даного аспекту.

Перелік аспектів:

  • Статеве дозрівання настає достатню пізно: для жінок - у 17-19 років, для чоловіків - у18-20 років.
  • Після народження дитини цикл дозрівання нових яйцеклітин відновлюється через кілька місяців. Тож теоретично жінка може народжувати дітей з різницею в 1-1,5 року.
  • Період розмноження не має сезонної циклічності. У жінок дозрівання яйцеклітини становить приблизно 28 днів і триває в середньому з 12 до 45 років. У чоловіків сперматозоїди утворюються постійно, починаючи в середньому з 14 років і до старості. Отже, діти можуть народжуватися протягом усього року.
  • Через соціальні фактори жінки найчастіше народжують дітей після 18 і до 38 років. Хоча запліднення можливе на кілька років раніше і пізніше.
  • Через наявність у майбутніх батьків кар'єрних амбіцій та бажання мати фінансову стабільність народження першої дитини відкладається до 30 років.
  • Жінки зорієнтовані на піклування про дитину і через економічні труднощі найчастіше народжують 1-2 дитини.
  • Жінкам не рекомендують народжувати дітей з різницею менше ніж 2 роки для повного відновлення організму. Оптимальною є різниця у 6 років.
  • Велика народжуваність у найменш розвинених країнах часто пояснюється традиціями суспільства.
  • Низька частота використання методів контрацепції населенням бідних країн.

       3. Попросіть учнів/-иць об'єднатися у 2 групи: хто був з усіма аспектами згоден/-а та хто був хоча б з чимось не згоден/-а.

       4. Запропонуйте тим учням/-ицям, що були не згодні, пояснити свій вибір.

       5. Запропонуйте учням та ученицям дати відповіді на наступні запитання:

● Що ви відчуваєте після виконаної роботи?

● Чи було легко приймати рішення? Поясніть чому так або чому ні? Як ви реагували, коли інши займали протилежну позицію?

● Як ця інформація відображає/зачіпає/протистоїть вашим цінностям?

● Які факти зацікавили вас найбільше?

● Як отримана інформація може стати вам в нагоді?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розуміють важливість існування різних життєвих поглядів та налаштовані толерантно співпрацювати з навколишнім суспільством; уміють виражати та аргументувати власну думку.

Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, ст. 216.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Картки із зображенням "+" та "-" (кількість карток корегуйте в залежності від кількості дітей).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда