TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Обговорення малюнка. Хто є хто в міжнародних відносинах?

Вправа допомагає учням/ученицям через групову інтерпретацію малюнків (зображення військових блоків-Антанти і Троїстого союзу) відкрити різні значення і погляди на тему міжнародних відносин, пов’язані з питаннями пропаганди, розумінню наслідків впливу пропаганди, розумінню змісту малюнків. 

Учасники/учасниці, співпрацюючи в групах, виконують завдання, яке допоможе зрозуміти зміст і характер міжнародних відносин кінця ХІХ-початку ХХ ст.; працюють над завданням спільно заради досягнення мети всієї групи.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Братської районної ради Миколаївської області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Міжнародні відносини кінця ХІХ-початку ХХ ст.
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Шляхом співпраці через групову інтерпретацію малюнків відкрити різні значення і погляди, пов’язані з питаннями пропаганди, сприяти розумінню наслідків впливу пропаганди, розумінню змісту малюнків
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може охарактеризувати основні тенденції міжнародних відносин у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.; 

- може пояснити причини створення військово-політичних блоків.

Тривалість вправи: 15-20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Вправа проводиться перед оголошенням теми.

Підготовка. Підготуйте достатню кількість малюнків (Додаток 1, 2) для кожної групи. Столи мають бути розташовані так, щоби полегшити і роботу в групах, і дискусію класу.

Інструкція 

Крок 1.  Об’єднайте учасників/учасниць у групи за поняттями, написаними на аркушах (запропонуйте дітям обрати їх по черзі): «Антанта», «Троїстий союз», «Геополітика», «Військово-політичний союз» (1 хвилина.)

Крок 2. Робота  в групах (5-7  хвилин).

2.1. Роздайте малюнки або виведіть на екран (важливо, щоб дві групи отримали малюнок із зображенням країн-представниць Троїстого союзу (Додаток 1) і дві групи – зображення країн-представниць Антанти (Додаток 2).

 2.2. Попросіть групи чи пари “прочитати” його та придумати питання до обговорення малюнка або важливих тем, які він навіює. Обговоріть їх у групі, нагадайте, що приймаються всі ідеї.

2.3.Тоді попросіть кожну групу записати найкращі питання на аркуші. Доки вони це робитимуть, зверніть увагу на схожості й відмінності між питаннями різних груп.

Крок 3. У загальному колі проведіть обговорення (7-12 хвилин). Запитання для дебрифінгу:

  • Як вам працювалося у групах?
  • Що допомагало, а що заважало виконати завдання?
  • Як група враховувала ваші ідеї і пропозиції?
  • Які поради для якісного виконання завдань у подальшому ви могли б надати собі?
  • Які емоції у вас викликають ці картинки? 
  • Які асоціації щодо картинок ви можете назвати?
  • Кому на зображених на ілюстраціях ви симпатизуєте? Чому?
  • Що, на вашу думку, тут зображено? 
  • Як зображено (реалістично, сатирично?) Чому ви так думаєте? 
  • З якою метою вони були створені? Яку ідею несли? Що пропагували? На кого були розраховані? 
  • Який вплив мала пропаганда тоді? Який вплив пропаганда має в сучасному світі?
  • Які приклади пропаганди ви можете назвати із сучасного життя? 
  • Хто міг їх створити: друг чи ворог? Чому ви так думаєте?
  • Як запитання допомогли вам з’ясувати, про що йде мова? 
  • Пригадайте за якими поняттями ви об’єднувалися? Про що піде мова на уроці?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що історію часто подають та викладають з етноцентричного погляду; що пропаганда використовується для впливу на людей. Діти характеризують основні тенденції міжнародних відносин у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. за допомогою ілюстрацій; розуміють важливість співпраці для досягнення спільної мети.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії. Видання друге © Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019 (вправа 10 "Обговорення малюнка", с. 69-71).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Папірці з написами - «Антанта», «Троїстий союз», «Геополітика», "Військово-політичний союз" – для об’єднання в групи. Малюнки «Троїстий союз» і «Антанта».
Коментарі:

Порада для вчителя/-ьки: Вправа відкриває урок,і важливо повернутися до ілюстрацій наприкінці кінці уроку із запитаннями:

  • Чи можете тепер пояснити зміст малюнків?
  • Що допомогло вам це зробити?
  • Чи відповідає зміст малюнка тим новим знанням, які ви отримали на уроці? Чому?
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда