TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Нова мечеть у містечку Колисанка

Вправа складається з роботи в групах з текстами, представлення та аргументації позиції, дискусії, що сприяє розумінню того, що свобода релігії та релігійної терпимості є базовими цінностями, а дискримінація та нетерпимість – негативне явище, яке порушує людську гідність та впливає на права людини. Протидією є поширення культури миру та поваги до прав людини.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: НПУ імені М. П. Драгоманова
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Релігійний склад населення України
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Пояснити, що свобода релігії та релігійної терпимості є базовими цінностями, сприяти формуванню поваги до прав людини.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття, Повага, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може пояснити релігійний склад населення України;

- усвідомлює важливість толерантного ставлення до представників різних конфесій.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Об’єднайте учнів та учениць у 5 груп, роздайте кожній групі такий текст для ознайомлення:


МЕЧЕТЬ У КОЛИСАНЦІ

Ви живете в мальовничому містечку Колисанка з населенням близько 80 000 мешканців. За останні 60 років населення докорінно змінилося, почасти через те, що у регіоні стало безліч сімей іммігрантів, як приїхали з мусульманських країн. Деякі з цих сімей були тут протягом кількох поколінь, але до них, як і раніше, ставляться з підозрою. Тепер вони становлять майже 15% від загальної чисельності населення. Актуальною проблемою у місті є бажання мусульман мати мечеть, побудовану на частині покинутих земель, що належать муніципалітету. Ця земля перебуває в занепаді, знаходиться поруч з головною торговою вулицею, а також місцем, де регулярно відбуваються акти вандалізму і споживання наркотиків. Тому, коли багатий бізнесмен запропонував взяти проблему у свої руки, міський голова подумав, що нарешті настав його щасливий день! Рада міста охоче погодилася відмовитися від землі та витратити для фінансування 20% видатків на будівництво на цьому місці нової мечеті. Інші 10% витрат на будівництво, які підприємець не міг покрити, покривала мусульманська громада. Будівництво повинно було розпочатися на цьому тижні... але тихе містечко Колисанка раптом перестало бути тихим. І все через те, що рада міста прийняла відповідне рішення про побудову мечеті. Анти-мусульманська група закликала людей виходити на вулицю і «полювати на іноземців». Після цього відбулося збільшення расистських нападів на мусульман, у деяких з них доходило до насильства. Декілька мусульманських груп відповіли на це, і насильство між різними угрупуваннями, ясна річ, зросло. Міський голова Колисанки закликав до спокою і заявив, що рішення про будівництво мечеті переглянуть після того, як відбудуться консультації з громадськістю.


2. Роздайте кожній групі роль та поясніть, що позицію цієї ролі група має представити під час консультативної наради з мером. Попросіть групи визначити три короткі аргументи за побудову мечеті чи проти побудови залежно від ролі.

3. Запросіть групи лаконічно озвучити наведені аргументи з пропозиціями підтримати чи ні будівництво мечеті.

4. Прведіть обговорення:

• Наскільки легко було усвідомити себе у своїй ролі?

• Як ви думаєте, чи може ця ситуація виникнути в реальному житті?

• Як би ви відреагували, якщо б ця справа виникла в вашому місці проживання?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розуміють, що свобода релігії та релігійної терпимості є базовими цінностями, що присутні в кожній європейській країні, але акти дискримінації на основі релігії ще не зникли. Дискримінація та нетерпимість – негативне явище, що порушує людську гідність та впливає на права людини, протидією є поширення культури миру та поваги до прав людини.

Використані джерела:

Посібник з протидії мові ненависті онлайн через освіту з прав людини «Закладинки», с. 32–39.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда