TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Ніхто крім тебе

Вправа спонукає брати відповідальність за себе та інших, виявляти лідерські якості, ідентифікувати себе як ініціативного/-у члена/-киню колективу. Учасники/учасниці, базуючись на фактах, досвіді, цінностях, формують поняття «відповідальність» та проявляють готовність відповідати за свої вчинки у повсякденному житті.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Привільненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Привільненської сільської ради
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Займенник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Спонукати до усвідомлення значення власного вибору, відповідальності за ухвалені рішення; виробити навичку знаходити займенники в тексті.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Впевненість у собі, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • усвідомлює значення, морфологічні ознаки й синтаксичну роль займенника;
  • використовує займенники в усному мовленні;
  • порівнює свої погляди з поглядами й оцінками інших осіб, уміє знаходити та аналізувати інформацію (інформаційно-цифрова компетентність);
  • виявляє здатність логічно обґрунтовувати власну позицію, аргументувати думки й оцінки (ініціативність та підприємливість).
Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

       1. Об’єднайте дітей у 4 міні-групи, за допомогою жеребкування: запропонуйте дітям витягнути жереб зі словом: Кожний, Ніхто, Усі, Хтось (додаток 1).

       2. Запропонуйте знайти допис у соціальній мережі на сторінці вчителя/-ьки «Коротка історія» .

Це розповідь про чотирьох осіб, які називалися УСІ, ХТОСЬ, КОЖНИЙ і НІХТО. Треба було виконати якесь важливе завдання і УСІ були впевнені, що ХТОСЬ це зробить. КОЖНИЙ міг це зробити, але НІХТО не зробив. ХТОСЬ розгнівався, тому що це було завдання КОЖНОГО. УСІ вважали, що КОЖНИЙ може виконати це, та НІХТО не зрозумів, що УСІ цього не зроблять. Закінчилось тим, що УСІ обвинувачували КОГОСЬ, коли НІХТО не виконав того, що КОЖНИЙ міг зробити сам.

Попросіть дітей прочитати текст, порахувати кількість займенників у ньому й написати відповідь від міні-групи в коментарях.

  1. Запитайте дітей, чого не вистачало всім цим людям для успішного виконання завдання. Попросіть учнів та учениць у групах записати відповіді на стікерах та прикріпити на дошку, пояснюючи свій  вибір .
  2. Допоможіть дітям сформулювати поняття «відповідальність». Робота з глосарієм (Рамка компетентностей для культури демократії - Том 1 с.68).
  3. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:

- До якого розряду належить займенник вашої групи?

- Чого бракує героям/-їням для успіху?

- У чому полягають помилки героїв/-нь?

-  Що відбувається, якщо люди не проявляють ініціативу?

- Чи зустрічалися аналогічні ситуації у вашому житті? Які саме? Чого бракувало учасникам таких ситуацій?

- Чому вміння брати на себе відповідальність є важливим у суспільстві?

- Чи вважаєте ви себе відповідальною людиною?

- Яким чином можна розвинути у собі відповідальність?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють роль відповідальності за свої вчинки, проявлятимуть ініціативу в колективних справах, виконуватимуть свої повсякденні обов’язки якнайкраще.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Вправа авторська.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці розміщено навколо 4 столів. Матеріали: смартфони, планшети, ноутбуки (на кожну групу один), Рамка компетентностей для культури демократії - Том 1, стікери (на кожну групу), ручки або маркери.
Коментарі:

Вправа може бути застосована у змішаному та дистанційному навчанні.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда