TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Наше сьогодення та майбутнє

Вправа сприяє розвитку цікавості та формує переконання, що майбутнє знаходиться в руках кожної людини. Діти замислюються, що кожна людина робить щодо цих питань; розуміють те, що активна громадянська позиція сприяє збереженню екосистеми, а успішні результати залежать від співпраці та відповідальності кожної людини.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Відсотки
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Сприяти розумінню екологічних проблем на регіональному рівні, формувати відповідальне ставлення до навколишнього середовища та вміння працювати в команді.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Відповідальність, Впевненість у собі
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розв'язує сюжетні задачі з реальними даними щодо стану навколишнього середовища;

- знаходить відсоток від числа та число за його відсотком.

 

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Коментар. До проведення вправи підготуйте матеріали для об'єднання учнів та учениць у групи: аркуші паперу для всіх дітей, на яких зазначено одне число від 1 до 6. Має бути рівна кількість аркушів паперу з числом 1, з числом 2, з числом 3..., числом 6.

Крок 1. Запропонуйте учням та ученицям витягти з коробки аркуш паперу з номером. Відповідно до обраних номерів попросіть дітей об'єднатися у 6 груп. Роздайте кожній групі задачу: групи під номерами 1 і 2 отримують задачу №1; 3 і 4  групи отримують задачу №2, групи 5 та 6 -  задачу №3.

Задача №1

На території України щороку утворюється 17 млн. тонн сміття. І лише 5% з них потрапляє на переробку (при тому, що вітчизняні сміттєпереробні заводи завантажені максимум на 15–20%). Решта потрапляє на звалища. Яка маса сміття щороку потрапляє на звалища?

Задача №2

В Україні щороку переробляється лише 14000 тонн поліетиленових пляшок і пакетів, що становить 7% того, що щорічно накопичується на її території. Скільки за рік накопичується політелену в Україні?

Задача №3

Частка батарейок у побутовому смітті становить 0,05% маси, частка токсичних речовин від батарейок у побутовому смітті – 50%. Яка маса токсичних речовин потрапляє в навколишнє середовище з привезених за рік 300 млн. штук батарейок?

Крок 2. Запропонуйте групам, які отримали однакові задачі, обговорити та перевірити алгоритм розв'язку задач та відповіді.

Крок 3. Поясніть, що кожна група має обговорити  ідеї про те, що можуть зробити діти, батьки та громада, щоб покращити ситуацію, яка прописана в задачах (проблема сміття, поліетиленових пляшок і пакетів, токсичних речовин від батарейок).

Крок 4. Запросіть групи по черзі оголосити свої ідеї щодо дій 3-ох категорій людей (діти, батьки, громада) та розташувати аркуші з записами на дошку

Крок 5. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:

  • Які думки виникали після розв'язання задач?
  • Для якої категорії людей (діти, батьки, громада) було найлегше прописувати дії?
  • Які ідеї ви особисто можете втілити вже сьогодні?  На акрушах паперу із записами "дій дітей" попросіть учнів та учениць позначити маркером ідеї, які вони можуть реалізувати.                         
Підсумок за результатами проведення вправи:

Підведення до розуміння того, що кожна людина є частиною планети і її навіть невеличкі дії впливають на стан навколишнього середовища, тому кожна людина відповідає за збереження ресурсів вже сьогодні задля збереження майбутнього.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда