TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

«Наше майбутнє»

Ця вправа допоможе дітям не лише провести паралелі з минулим, а ще й створити своє особисте «Місто майбутнього», в якому все буде за правилами дитини. Це завдання на розвиток креативності та творчого мислення для дітей різновікових категорій.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Опорний заклад загальної середньої освіти "Престиж" Гуляйпільської міської ради
Предмет: Мистецтво
Тема уроку/години спілкування: Місто Майбутнього
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Провести паралель між минулим та сучасним архітектурним виглядом міста. Акцентувати увагу на проблемах минулого та створити дизайн доступного та якісного міста.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:
  • Учні набувають навичок проєктної діяльністі архітектора.
  • Під час роботи діти використовують біонічні форми в проєктній діяльності.
  • Навчаються цінувати пам’ятки, традиції та розуміти важливість особистого внеску в сучасну історію.
Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1.Учні та учениці об’єднуються в 4 групи. Учитель/ка завчасно готує капелюх, у якому знаходяться картинки квітів 4 видів. По черзі діти обирають картки та приєднуються до своєї команди (додаток 1). Час – 3 хв.

2.Сформовані команди отримують фото рідного міста в минулому та сучасний вигляд (додаток 2). Завдання для дітей:переглянути фото, обговорити завдання та дати відповіді на запитання (додаток 3). Час – 5 хв. 

3. Спікер(к)и озвучують думки груп та акцентують увагу на головних моментах. Усі учасники та учасниці можуть доєднатися до обговорення. Учитель/ка фасилітує дискусію, дає можливість бути почутим кожному і кожній, ставить уточнюючі запитання для кращого розуміння думки та правильної інтерпретації. Час – 10 хв.

4. Наступним завданням є створення дизайнерського проєкту міста майбутнього. Це може бути вулиця, окрема споруда, парк, сквер, новий адміністративний комплекс чи будь-що на розсуд групи. Для роботи необхідно використовувати роздаткові матеріали (підготовлені вчителем/ькою завчасно). У цьому завданні головними критеріями є креативність (потужні ідеї та фантастичні задуми). На виконання – 15 хв.

5. Команди презентують проєкти - 3 хвилини на групу - 12 хв.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють, що навіть незначними кроками можна поступово створювати потужні речі, які змінює наше життя на краще. Реалізуючи творчі задуми, покращувати життя громади.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Папір для проектів, аркуші А4, ватмани для остаточного результату, фарби, пензлики, олівці, маркери, кольоровий папір, журнали, ножиці, скотч, фотокартки рідного міста в давнину та теперішній час (додаток 1), капелюх (для жеребкування), паперові квіти для розподілу груп (додаток 2)
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда