TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Наше майбутнє

Вправа дозволяє учням та ученицям відчути себе представниками/-цями майбутньої цивілізації та усвідомити, що кожна людина відповідальна за збереження здобутків цивілізації, бо від цього залежить майбутнє всього людства.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Кременчуцький ліцей №10 "Лінгвіст" Кременчуцької міської ради Полтавської області
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Рей Дуглас Бредбері «Усмішка». Тривога автора за руйнування духовних цінностей.
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Поглибити розуміння учнівства про особисту відповідальність кожної людини за збереження здобутків цивілізації, усвідомлення небезпеки руйнування духовних цінностей, взаємозв’язки людини і природи шляхом аналізу прозового твору, вдумливого читання, критичного мислення, зв’язного мовлення, уміння висловлювати свої думки.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень / учениця:

- розкриває актуальні теми і проблеми у прочитаних текстах;

- розвиває аналітичне та критичне мислення;  

- вміє висловлювати свої думки та аргументувати власну позицію;

- оцінює (із допомогою вчителя/-ьки) художню вартість прочитаних творів.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів та учениць у 4 групи: посміхніться одне одному та скажіть, що несе в собі ваша усмішка. Оберіть із запропонованих усмішок (паперові смайлики) ту, яка найбільше подобається. (Додаток №1).
  2. Поясніть завдання для групової роботи.

2.1. Завдання для першої групи:

Прочитайте коротку інформацію про картину Леонардо да Вінчі «Мона Ліза» та визначте ключові слова значення картини для всього людства. (Додаток №2).

(Орієнтовна відповідь )

УСМІШКАДОБРОРАДІСТЬТЕПЛОНАДІЯСПОКІЙ

2.2. Завдання для другої групи:

Підготуйте розповідь від імені Тома про життя людей в 2061 році. Визначте, чим Том вирізняється з натовпу?  Чи потрібно, на вашу думку, цінувати і зберігати твори мистецтва для майбутніх поколінь? Поясніть, чому?

2.3. Завдання для третьої групи:

Виберіть ті зображення, які відповідають дійсності 2061 року. Спробуйте подивитись на події, описані в творі очима представників майбутньої цивілізації та очима сучасників. Підберіть словесні характеристики зображень. (Додаток №3).

2.4. Завдання для четвертої групи:

Прослідкуйте психологічні зміни в образі Тома на основі цитатного матеріалу. Складіть ланцюжок «Душевний стан Тома». (Орієнтовна відповідь: Том вирізняється з натовпу, тому що він здатен бачити прекрасне, розуміє його цінність та значення для людства. Він не втратив людської подоби, здатен на справжні щирі почуття, плакав через знищення картини.  Том усвідомлює безглуздість вчинків натовпу та справжню загрозу знищення людства, проте вірить у майбутнє та відновлення цивілізації і буде цьому сприяти).

  1. Організуйте презентацію груп.

Після того, як учні та учениці попрацювали в групах, запросіть спікера/-ку кожної з груп презентувати напрацювання групи.

  1. Спільне завдання для усіх груп (5-7 хв). Якою ви уявляєте цивілізацію в 2061 році? Спробуйте за допомогою олівців, фломастерів її зобразити.

Організуйте презентацію. Попросіть учнів та учениць вивісити на стіні свої роботи,  створивши виставку “Майбутнє цивілізації в 2061 році”.

5. Проведіть обговорення:

  • Як ви почувалися, працюючи в групах над завданнями? Індивідуально?
  • Який аспект було висвітлити найважче? Чому?
  • Яке ваше ставлення до творів мистецтва?
  • Що в майбутньому зміниться на краще, а що може погіршитися? Від чого це залежатиме?
  • Оповідання «Усмішка» є пересторогою людству перед можливістю самознищення. Що має зробити кожен і кожна з нас, щоб уникнути подій, описаних у творі? Що можете зробити ви?
  • Наскільки актуальний твір сучасному читачеві?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють особисту відповідальність за збереження  мистецьких здобутків для майбутніх поколінь;  здатні критично мислити , аналізувати вчинки головного героя твору та натовпу;  висловлювати  власну думку щодо майбутнього людства, ролі літератури й мистецтва в житті кожної людини й власної ролі у збереженні здобутків цивілізації.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с. 511 (тема "Глобалізація").

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Робочі місця для груп (два зсунуті столи); матеріали для презентації майбутнього, для створення ланцюжка (ватман або папір А3, олівці, фломастери, маркери, кольоровий папір, малюнки з усмішками на столах, ілюстрації міст).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда