Вправа дозволяє учням та ученицям відчути себе творцями майбутнього, і у той самй час усвідомити, що від того, як використовуються наукові досягнення, залежить майбутнє людства, а роль кожної людини тут є особливо важливою.
Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками.
Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.
Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.
Вправа дозволяє учням та ученицям відчути себе творцями майбутнього, і у той самй час усвідомити, що від того, як використовуються наукові досягнення, залежить майбутнє людства, а роль кожної людини тут є особливо важливою.
Учень / учениця:
- розкриває актуальні теми і проблеми у прочитаних текстах;
- оцінює (із допомогою вчителя/-ьки) художню вартість прочитаних творів.
Після ознайомлення із особливостями жанру «наукова фантастика» та обговорення проблем науково-фантастичних творів Айзека Азімова (людина та досягнення науки і техніки, людина і цивілізація, відповідальність учених за наслідки відкриттів), запропонуйте учням та ученицям цю вправу.
1. Попросіть учнів висловити власні думки стосовно того, як змінилося суспільство протягом певного часу. Продемонструйте старі фотокартки населеного пункту, де розташована школа, у далекому і нещодавньому минулому. Використовуйте матеріал про прогнози Айзека Азімова у 1964 році на Всесвітній виставці щодо розвитку технологій у 2014 році.
2. Об’єднайте учнів та учениць у групи по 3-4 особи та запропонуйте виконати завдання: зробити ескіз міста майбутнього, яке відображає їхні ідеали і прагнення. Для виконання завдання можна запропонувати орієнтовний перелік запитань:
3. Організуйте презентацію ескізів груп. Попросіть дітей вивісити на стіні свої роботи, створивши виставку “Місто майбутнього”.
4. Проведіть обговорення:
Майбутнє не є визначеним, це те, що ми робимо та за що маємо нести відповідальність, у тому числі навчитися поводитися з власними знаннями, зберегти планету для наступних поколінь. Від того, як використовуються практично наукові досягнення, залежить майбутнє людства.