TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Намалюй слово

Вправа сприяє розумінню того, що всі люди рівні у своїх правах.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвiтня школа I-III ступенiв №30 Кiровоградської мiської ради мiста Кропивницького
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Ми – українці й українки
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Поглиблювати знання про Загальну декларацію прав людини; вчити тому, що кожен/-а з нас народжується вільним/-ою і рівним/-ою у своїй гідності і правах; розвивати навички творчо спілкуватися і мислити.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності демократії, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • удосконалює навички усного мовлення, використовуючи нову лексику з теми, граматичні структури (Present Simple, Past Simple, Present Perfect);
  • розвиває мовну здогадку.
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запропонуцте всім учасникам/учасницям переглянути Загальну декларацію прав людини і ознайомитися з поняттям «права людини».
  2. Попросіть дітей об’єднатися в малі групи по чотири-п’ять осіб за кольором кульки, яку вони витягли з мішечка, і вибрати назву для своєї групи/команди.
  3. Попросіть, у кожній команді вибрати одну людину, яка буде малювати статтю із Загальної декларації прав людини. Поясгіть, що після цього групи по черзі мають угадати, яке це  право, намальоване членом/-кинею їх команди. Якщо команда вгадати не може, право надається суперникам/-цям. Розпізнати право потрібно протягом хвилини,  за правильно названу статтю дається 1 бал.
  4. Після кожного раунду попросіть художників/-ць написати на їхніх картинах, яке це було право, незважаючи на те, чи закінчили вони, чи ні.
  5. Зробіть другий тур; покличте інших людей бути художниками/-цями і дайте їм різні види права. Проведіть 7-8 раундів. Різні люди повинні залучатися в кожному раунді. Переконайтеся, що у кожної дитини є можливість намалювати право хоча б один раз.
  6. Попросіть групи прикріпити на дошці їхні малюнки, зібратися у коло для того, щоб обговорити та порівняти різні інтерпретації та образи різних прав.
  7. Проведіть дебрифінг. Питання для обговорення:
  • What is the Universal Declaration of Human Rights?
  • What is the Declaration for?
  • Why did you choose this article for your picture?
  • Why did you use this colour?
  • Please, compare these two pictures. 
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїх правах, незалежно від раси, кольору шкіри чи релігії. 

Використані джерела:
Коментарі:

Вправа проводиться під час вивчення теми «Подорож». Урок формування та вдосконалення вмінь і навичок з теми.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда