TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

“Надихайся і твори!”

Ця вправа допоможе ефективно  структурувати й аналізувати вивчене.

 Вправа дає змогу висловлювати власну точку зору:  розповідати про свої власні емоції чи досвід, показувати відкритість, також сприяти об’єктивному аналізу та прийняттю кращих рішень, вправа стимулює учнів до більшого співпереживання та більш відкритого висловлювання своїх почуттів. 

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗО “Середня загальноосвітня школа № 140” ДМР
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Іменник
Клас: 6
Мета вправи/заняття: навчити ефективно структурувати й аналізувати вивчене. Практикувати висловлювати власну точку зору: розповідати про свої власні емоції чи досвід, показувати відкритість, також сприяти об’єктивному аналізу та прийняттю кращих рішень. Стимулювати учнів до більшого співпереживання та більш відкритого висловлювання своїх почуттів.
Ключова складова громадянської компетентності: Впевненість у собі
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності демократії, Повага, Відповідальність, Впевненість у собі, Прийняття невизначеності та неоднозначності, Уміння самостійно вчитися, Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати, Гнучкість та вміння адаптуватися, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати, Знання самого себе та критична самооцінка, Знання та критичне розуміння мови і особливостей спілкування
Очікувані результати:
  • унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою інших осіб), використовуючи різні засоби (малюнки, схеми, таблиці, комікси тощо) для відтворення змісту, структурування інформації 

[6 МОВ 1.2.3-1]

  • Висловлює впевненість у своїй здатності бути успішним.
Критерії успіху для учнів / учениць: вмію виокремити і називати головні слова (поняття, терміни) теми; встановлюю головні ознаки понять до теми й приклади; вмію згрупувати за основними ознаками; впевнено презентую створений продукт.
Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Об'єднайте клас в групи, Представте учням  інструкцію і слідкуйте за дотриманням зазначених принципів. Принципи випишіть на окремому аркуші, вивісьте на видному місці.

ПРИНЦИПИ:

  1. Принципу відкладеної оцінки. 
  2. Чим більше ідей, тим краще. 
  3. Принципу співпраці

Етап І. (3 хв.)

Формулювання та нагромадження ідей 

  1. Нагадайте основні правила: Пропонуйте називати якомога більше понять, термінів по заданій темі! Приймайте будь-які ідеї. Критика ідей заборонена! 
  2. Назвіть тему та попросіть усіх учнів називати поняття та терміни, пов’язані з цією темою.
  3. Помічників, з числа учнів, попросіть записувати (коротко, але не змінюючи суті) усі висловлені ідеї, не пропускаючи жодної на дошці, щоб всім було доступно
  4. Ідеї записуйте без зазначення імен авторів.
  5. Припиняйте усілякі блокувальні висловлювання на кшталт: «Це не стосується теми».
  6. Турбуйтеся про підтримку робочої атмосфери в групі та виводьте її із глухого кута, пропонуючи свої ідеї, давайте можливість висловитись більш стриманим, надавайте час для індивідуальних розмірковувань, заохочуйте висловлювання різнопланових ідей тощо.

Етап ІІ. (5 хв.)

  1. Запропонуйте групам записати ознаки й приклади до термінів, понять, що зазначені на дошці.. 
  2. Записи  робіть на листках А-2 по черзі, передаючи аркуш по годинниковій стрілці.(обов’язкова участь кожного)

Етап ІІІ  (5 хв.)

  1. Групи обмінюються аркушами, аналізують, яка інформація не зазначена у  записах; дописують, чого на їх думку не вистачає (1 хвилина на один аркуш)
  2. Переміщення триває доти, доки аркуші не повернуться на свої місця, з яких розпочали переміщення.

Етап ІV (1хв.)

  1. Запропонуйте групам, обговорити, доповнити до загальної роботи інформацію із записів, спираючись на особисті записи, зроблені під час обміну аркушами (у співпраці з іншими учасниками групи).
  2. Один  учасник записує всі пропозиції від групи (для збереження часу)

Етап V (20 хв)

  1. Роздайте учасникам/учасницям  шаблон інтелект-карти.
  2. Заповніть порожні елементи, спираючись на записи, створені спільно на аркушах.(5хв.)
  3. Попрацюйте разом, заповніть спільно один шаблон, який будете презентувати класу, спираючись на свої доробки.    (10 хв.)

Презентуйте інтелект-карту класу(один від групи, група обирає самостійно).5 хв. (по 1 хвилині кожній групі)

Підсумок за результатами проведення вправи:

Дебрифінг (10 хв.)

1. Які емоції ви відчували під час виконання вправи?

2. Що нового для себе дізналися?

3. На якому етапі відчували себе більш впевнено?

4.Що можна зробити, щоб підняти впевненість в собі?

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

EWC+DS101+2021_T1_3+type@sequential+block@c7795c9a9d944c33b9bcc8367d9a64b7/block-v1:EWC+DS101+2021_T1_3+type@vertical+block@7ba864b207514b3f855e3e88740cf2d3">.prometheus.org.ua/learning/course/course-v1:EWC+DS101+2021_T1_3/block-v1:EWC+DS101+2021_T1_3+type@sequential+block@c7795c9a9d944c33b9bcc8367d9a64b7/block-v1:EWC+DS101+2021_T1_3+type@vertical+block@7ba864b207514b3f855e3e88740cf2d3 “Прометеус”

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Дошка, аркуші А2,аркуші для поміток, маркери або крейда. Шаблони ментальної карти за кількістю учасників вправи + спільні шаблони за кількістю груп.
Коментарі:

В роздаткових матеріалах два шаблони:пустий(для учнів) і заповнений(для вчителя).

Використовувати вправу можна на будь-якому уроці, де треба структурувати інформацію.

Опис вправи для проведення в онлайн форматі:

1етап Mentimetr

2, 3,4 етап Робота в групах на Jamboard

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда