TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

На чиєму ви боці?

Вправа навчає сприймати різні точки зору. Учасники та учасниці висловлюють свою думку та практикують уміння приймати позицію тих, хто не розділяє їх погляди.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 30 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Колізія морального та національно-культурного вибору в образах синів Тараса Бульби.
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Вчити дітей толерантно реагувати на думки інших людей, навіть якщо вони їх не розділяють; поглибити розуміння громадянської свідомості.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Громадянська свідомість, Відповідальність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • розуміє важливіть активної громадянської позиції;
  • усвідомлює свою причетність до країни, в якій народився та живе.
Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Нагадайте учасникам/-цям, що конфлікт думок – одна з характерних ознак суперечливого питання. Думка вчителя/-ьки не завжди подібна до думок учнів/-ениць.

2. Об’єднайте учасників/-ць у чотри групи за кольором кружечків, які знаходяться у скриньці. Підготуйте для кожної групи окремий стіл та роздайте аркуш фліпчарту, маркер, скріпку і картку.

3. Поясніть, що учасники/-ці маютьобміркувати у групі те, що викладено у їхній картці, та обговорити переваги і недоліки цього. Попросіть їх зафіксувати власні висновки на листку паперу, розділивши його вертикально: одна половина для переваг, інша – для недоліків.

4. Поясніть, що вони не повинні використовувати усю площу листка на цьому етапі, а можуть залишити частину знизу порожньою.

5. Дайте на роботу 10 хвилин.

6. Після цього попросіть групи прикріпити скріпкою свої картки до верхньої частини листка та пересісти за інший стіл.

7. Поясніть, що зараз, сидячи за  столом, вони мають прочитати коментарі попередньої групи, ставлячи галочку навпроти тез, з якими вони згодні, і додаючи власні коментарі у разі, коли вони з чимось не погоджуються або вважають, що чогось бракує.

8. Дайте три хвилини, а потім попросіть учасників/-ць пересісти за наступний стіл.

                 9. Дозвольте учням та ученицям змінювати столи, доки кожна з команд не опиниться за своїм столом.

                 10. Прикріпіть листи паперу для фліпчарту на стіну та запросіть учасників/-ць підійти прочитати їх.

11. Організуйте простір у коло та проведіть обговорення.Питання для дебрифінгу:

  • Як вам працювалося? Що було легко / складно?
  • Що вас вразило? Чи вважаєте ви Андрія зрадником? Чому?
  • Який би вихід ви запропонували б Андрію?
  •                  Які з протилежних думок ви готові розглянули? Чи змінилася ваша позиція?
  •                  Чи трапляються подібні ситуації у сучасному житті?
 
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учинки і життєві позиції інших людей мають право на існування, навіть, якщо вони суперечать власним поглядам. Варто спробувати зрозуміти позицію іншого, перш ніж засуджувати. Кожній людині слід керуватись морально-етичними цінностями та почуттями громадянської відповідальності у власній поведінці.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

«Навчання суперечливих питань: посібник для професійного вдосконалення з питань навчання суперечливих питань» ст. 47-50 («На чиєму ви боці?»), Рамка компетентностей для культури демократії.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Папір для фліпчарту (10 шт); картки для обговорення; скріпки (20 шт); кольорові олівці або маркери для позначень
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда