TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Мрії про майбутнє

Вправа сприяє усвідомленню, що на шляху до досягнення поставлених цілей необхідно визначити фактори, які можуть завадити; заохочує до співпраці між учасниками/учасницями.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Навчально-виховне об'єднання № 6 "Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, ЦЕВ "Натхнення" Кіровоградської міської ради Кіровоградської області"
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Професії
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Поглибити розуміння про поважне ставлення до прав кожної людини; розвивати солідарність і емпатію та створити позитивну атмосферу в групі; заохотити співпрацю.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Впевненість у собі, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця вдосконалює комунікативні вміння та навички роботи в команді.

Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Підготуйте папірці з ім'ям та прізвищем відомих людей, які є представниками/-цями 2-3 різних галузей (напиклад, актори/-ки, письменники/-ці, політичні діячі/-ки). Розріжте на 2 частини, щоб відокремити ім'я від прізвища. Перед проведенням вправи покладіть на робочі місця учасників/-ць папірець з ім'ям / прізвищем відомої людини (Додаток 1).
  2. Попросіть учасників/-ць знайти свою пару та сісти поряд. Кількість папірців має відповідати кількості учасників/-ць. Якщо учасників/-ць непарне число, той/та, кому дістанеться «одинокий» паріпець, може працювати з учителем/-ькою.
  3. Поясніть, що учасники/-ці спершу самостійно думають 5 хвилин про те, якою б вони хотіли бачити свою майбутню роботу (посада, обов'язки, заробітна плата, будівля, кар'єра, країна тощо). Можна зробити нотатки.
  4. Наступним кроком попросіть учасників/-ць поділитися з партнером/-кою своїми мріями, називаючи їх та пояснюючи, звідки вони взялися. Попросіть пари записати (чи намалювати) на фліпчарті 5 спільних для їхньої пари рис на фліпчарті, наприклад: висока заробітна плата, окремий кабнет, поїздки за кордон тощо.
  5.  Об'єднайте пари у групи згідно зі сферами, представником/-цею якої є їхня відома людина (співаки/співачки / письменники/письменниці). Кожна пара має представити свої спільні риси решті учасників/учасниць.
  6. Попросіть кожну групу визначити 3 конкретних фактори, які заважають втіленню їхніх прагнень, та 3 конкретні дії, які вони як група (чи як організація) можуть зробити, щоб наблизитися до втілення своїх мрій.
  7. Запросіть групи презентувати свої висновки.
  8. Проведіть обговорення:

- Що ви відчували, коли брали участь у вправі?

- Які емоції викликають результати вашої роботи?

- Як група справлялася з різноманіттям думок?

- Що ви могли б взяти для себе з цього досвіду?

- «У деяких людей більше шансів, ніж у інших». Підтвердіть або спростуйте це твердження і поясніть вашу думку.

- Поясніть, чи всі мають мати право слідувати власним прагненням?

- Як ми можемо підтримувати одне одного на практиці, щоб долати бар’єри та втілювати наші мрії?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють необхідність визначати проблеми та перешкоди, які заважають досягненню мети, знаходити варіанти їх усунення. Діти, співпрацюючи в групі, слухають та підтримують інших учасників/-ць, незважаючи на розбіжності у поглядах.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 ( вправа "Мрії" - с. 75-76).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Матеріали: фліпчарт (один на групу), фломастери (комплект на групу), папір для нотаток під час індивідуальної роботи, ручки.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда