TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Мрії про майбутнє

Вправа сприяє усвідомленню, що на шляху до досягнення поставлених цілей необхідно визначити фактори, які можуть завадити; заохочує до співпраці між учасниками/учасницями.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Навчально-виховне об'єднання № 6 "Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, ЦЕВ "Натхнення" Кіровоградської міської ради Кіровоградської області"
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Професії
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Поглибити розуміння про поважне ставлення до прав кожної людини; розвивати солідарність і емпатію та створити позитивну атмосферу в групі; заохотити співпрацю.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Впевненість у собі, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця вдосконалює комунікативні вміння та навички роботи в команді.

Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Підготуйте папірці з ім'ям та прізвищем відомих людей, які є представниками/-цями 2-3 різних галузей (напиклад, актори/-ки, письменники/-ці, політичні діячі/-ки). Розріжте на 2 частини, щоб відокремити ім'я від прізвища. Перед проведенням вправи покладіть на робочі місця учасників/-ць папірець з ім'ям / прізвищем відомої людини (Додаток 1).
  2. Попросіть учасників/-ць знайти свою пару та сісти поряд. Кількість папірців має відповідати кількості учасників/-ць. Якщо учасників/-ць непарне число, той/та, кому дістанеться «одинокий» паріпець, може працювати з учителем/-ькою.
  3. Поясніть, що учасники/-ці спершу самостійно думають 5 хвилин про те, якою б вони хотіли бачити свою майбутню роботу (посада, обов'язки, заробітна плата, будівля, кар'єра, країна тощо). Можна зробити нотатки.
  4. Наступним кроком попросіть учасників/-ць поділитися з партнером/-кою своїми мріями, називаючи їх та пояснюючи, звідки вони взялися. Попросіть пари записати (чи намалювати) на фліпчарті 5 спільних для їхньої пари рис на фліпчарті, наприклад: висока заробітна плата, окремий кабнет, поїздки за кордон тощо.
  5.  Об'єднайте пари у групи згідно зі сферами, представником/-цею якої є їхня відома людина (співаки/співачки / письменники/письменниці). Кожна пара має представити свої спільні риси решті учасників/учасниць.
  6. Попросіть кожну групу визначити 3 конкретних фактори, які заважають втіленню їхніх прагнень, та 3 конкретні дії, які вони як група (чи як організація) можуть зробити, щоб наблизитися до втілення своїх мрій.
  7. Запросіть групи презентувати свої висновки.
  8. Проведіть обговорення:

- Що ви відчували, коли брали участь у вправі?

- Які емоції викликають результати вашої роботи?

- Як група справлялася з різноманіттям думок?

- Що ви могли б взяти для себе з цього досвіду?

- «У деяких людей більше шансів, ніж у інших». Підтвердіть або спростуйте це твердження і поясніть вашу думку.

- Поясніть, чи всі мають мати право слідувати власним прагненням?

- Як ми можемо підтримувати одне одного на практиці, щоб долати бар’єри та втілювати наші мрії?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють необхідність визначати проблеми та перешкоди, які заважають досягненню мети, знаходити варіанти їх усунення. Діти, співпрацюючи в групі, слухають та підтримують інших учасників/-ць, незважаючи на розбіжності у поглядах.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 ( вправа "Мрії" - с. 75-76).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Матеріали: фліпчарт (один на групу), фломастери (комплект на групу), папір для нотаток під час індивідуальної роботи, ручки.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда