TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Мрії

Вправа допомагає учням та ученицям сформувати власну мотивацію до здійснення мрій, аналізуючи мрії героїв твору В.Підмогильного “Місто”. Учні та учениці проводять паралелі між життям героїв/-нь твору та власним життєвим досвідом.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗ "Верхньодніпровська СЗШ №5 І-ІІІ ст. Верхньодніпровської міської ради Дніпропетровської обл."
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: В.Підмогильний “Місто” Зображення «цілісної» людини: в єдності біологічного, духовного, соціального.
Клас: 11
Мета вправи/заняття: Формувати в учнівства мотивацію до здійснення мрій, аналізуючи життєві історії героїв роману В.Підмогильного “Місто”.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Впевненість у собі
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • аналізує світоглядну й психологічну еволюцію характерів героїв;
  • усвідомлює моральні, психологічні аспекти самоствердження людини;
  • знає представників “розстріляного відродження”.
Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Об'єднайте учнів та учениць  у 6 груп за картками лото “Розстріляне відродження", розкладеними на робочих місцях групи (додаток).

  • Розкладіть на 6 парт аркуші паперу із портретами письменників (кількість портртних зображень на столах має бути рівнокількісною).
  • Кожному/-ій учню/-ениці роздайте аркуш паперу, у якому записане питання щодо творчості зображених письменників.
  • Запропонуйте учням/-еницям відповісти на запитання, віднайти письменника, про якого йде мова, й покласти аркуш паперу із запитанням на зображення. 
  • Таким чином, учні та учениці об'єднуються навколо портретів письменників і повторюють матеріал теми "Розстріляне відродження".

Коментар: Якщо учень/-иця не знає відповіді, допоможіть віднайти відповідь.

2. Роздайте кожній групі аркуш паперу, на якому записано ім'я одного/однієї з героїв/-нь твору (Степан Радченко, Надійка, Рита, Мусінька, Зоська, Вигорський).

3. Запропонуйте дітям згадати, які мрії мав/мала герой/героїня та створити плакат “Мрії (ім'я героя/героїні)”.

4. Запросіть групи представити свої роботи, демонструючи плакати.

5. Проведіть спільне обговорення. Запитання для дебрифінгу:

  • Які мрії героїв/-нь здійснилися?
  • Чому в одних людей мрії збуваються, а в інших - ні?
  • Про які бажання героїв/-нь твору мрієте чи мріяли ви?
  • Чим ваші мрії схожі на мрії героїв/-нь твору?

6. Запросіть учні/-ениць знову попрацювати в тих самих групах. Поясніть, що кожна група має обговорити, які дії потрібно зробити людині, щоб її мрії здійснювалися, та   виробити по 2-3 поради.

7. Обговоріть вправу:

  • Що ця вправа допомогла вам зрозуміти про себе?
  • Які із запропонованих вами дій потрібно робити щодня..., щомісяця…., щороку, щоб мрії здійснювалися?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що людям властиво мріяти, а щоб мрії збувалися, потрібно багато і систематично працювати, а також мати підтримку інших члюдей, бути впевненим у собі.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітній збірник”Усі різні -  всі рівні”, впр.”Мрії”, с.75-76

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Набір маркерів та ватман для кожної групи, фліпчарт, папір для фліпчарту.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда