TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Мозковий штурм щодо конфліктів та миру

Вправа націлена на формування в учнів/учениць розуміння конфліктів та можливості вирішення їх шляхом переговорів та компромісу, а не насильства.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №30 Кіровоградської міської ради міста Кропивницького
Предмет: Мистецтво
Тема уроку/години спілкування: Сторінками Євробачення
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Формувати навички розуміння та вирішення конфліктів.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння вирішувати конфлікти
Додаткова/і складова/і компетентності: Вміння слухати та спостерігати, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може розказати про пісеннийго конкурс Євробачення;

- може сформулювати та висловити своє ставлення до виконавців/-иць конкурсу.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Продемонструйте відеоролик. Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=Pr0b-85qJIk&feature=youtu.be

2. У скриньку складіть аркуші паперу із зображеннями, кожного з яких має бути в скриньці по два, наприклад: дві однакових квіточки, два однакових кола, сонечки, метелики, смайлики тощо, за кількістю пар учнів/учениць - для того, щоб вони, витягнувши наосліп папірець, знайшли свою пару. Сформуйте пари.

3. Кожній парі роздайте аркуші А-4 та попросіть зігнути навпіл.

4. Поясніть завдання для мозкового штурму (робота в парах):

4.1. Слово «КОНФЛІКТ» треба написати на одній половині аркуша, а під ним необхідно записати максимальну кількість виразів та слів, пов’язаних  із конфліктом.

4.2. Коли в учнів/учениць закінчаться ідеї, вони мають на другій половині аркуша написати слово «МИР». Поясніть, що процедура із записом слів-асоціацій повторюється.

5. Спонукайте клас обговорити результати роботи, поєднуючи його з темою уроку:

5.1. Запропонуйте кожній парі вголос прочитати спочатку те, що вони записали про мир, а потім те, що записали про конфлікти.

5.2. Зверніть увагу на спільне.

5.3.Спираючись на відео, запропонуйте обговорити конфліктні ситуації, в які потрапили учасники Євробачення.

6. Підвести учнів/учениць до думки про те, що конфлікти є частиною щоденного життя. Їх не потрібно розглядати як негативні події. Адже життя - це постійний процес виникнення проблеми та їх наступного вирішення, тому виникнення конфліктів є об'єктивним і неминучим явищем. Якщо у стосунках між людьми проблем не виникає, тоді наявним є факт "застою", відсутності розвитку.  Конфлікти, певною мірою, породжують відповідальність і небайдужість, стимулюють оновлення і поліпшення стосунків між людьми. Наголосіть, що пошук вирішення компромісу та протиріч - це навичка, якої можна набути. 

7. Проведіть дебрифінг:

  • Як вам працювлось у прах? Чи було порозуміння?
  • Чому ви навчались під час цієї вправи? 
  • Як ці знання допоможуть вам у ваших ситуваціях конфлікту?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці висловлюють своє ставлення до вирішення конфліктів, праутикують навички відстоювати свою громадянську позицію та пояснювати її.

Використані джерела:

Збірник практичних занять з освіти для демократичного громадянства  та освіти з прав людини  «Навчаємо демократії», глава 8 «Вирішення конфліктів» (вправа 8.4. «Мозковий штурм щодо конфліктів та миру», с.77-82).

Коментарі:

Вправа виконується на уроці в 7 класі при вивченні теми "Сторінками Євробачення".

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда