TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Моє дитинство

Усі ми родом із дитинства. Але в кожного воно було різне і по-різному вплинуло на подальше життя. Ця вправа допоможе зрозуміти одне одного і навчить взаємоповаги.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Кущівська гімназія Міської ради міста Кропивницького" (Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Кіровоградської міської ради Кіровоградської області)
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Я, моя родина, мої друзі/подруги
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Розвивати вміння уважно слухати одне одного; дізнатися про дитинство своїх однокласників/-ць; допомогти учням/ученицям зрозуміти соціальні та економічні відмінності, які стоять за кожною людиною; сприяти розвитку емпатії та взаєморозуміння.
Ключова складова громадянської компетентності: Емпатія
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • уживає лексику з тем «Я і моя родина» (автобіографія);
  • використовує у мовленні конструкції з граматичними часами (Present Simple, Past Simple, Past Perfect, Past Perfect Continious);
  • практикується у вживанні граматичних структур: neither…nor, either…or; Conditionals I, II; verb+ing, to+verb.
Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів/учениць у групи з 4 або 3 осіб (за допомогою розрізаних малюнків, заздалегідь роздрукувавши малюнки рiзними кольорами в залежностi вiд кiлькостi дітей).
  2. Поясніть, що діти будуть говорити про своє дитинство. Кожен по черзі має відповісти на подані запитання. Скажіть, що першим/-ою починає говорити найстарший/-а за віком учасник/-ця. Приблизні запитання:
  • Скільки вам було років, коли ви пішли до школи? / How old were you when you went to school?
  • З кого складалася ваша сім’я? / Who else lived in your family?
  • Чи ходили ви до недільної школи або отримали якусь іншу релігійну освіту? / Did you go to Sunday school or receive any other religious education?
  • Чи ви в дитинстві працювали? / Did you work as a child?
  • У ігри ви любили бавитися? Які казки любили слухати? / What fairy tales and games did you like to play? Which were your favorites?
  • Чи доводилося вам піклуватись про своїх братів і/або сестер? / Have you had to take care of your siblings?
  1. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:

- Що ви відчували, коли поринули спогадами у дитинство? / How did you feel when you immersed yourself in childhood memories?

- Що цікавого ви дізналися про дитинство своїх однокласників/-ць? / What interesting things did you learn about the childhood of your classmates?

- Хто і що мало найбільший вплив на ваше дитинство? / Who and what had the biggest impact on your childhood?

- Як дитинство вплинуло на ваше життя сьогодні? / How has childhood affected your life today?

- Якби ви могли змінити своє минуле, що саме ви б хотіли змінити задля сьогодення? / If you could change your past, what exactly would you like to change for the sake of the present?

- Що ви робите сьогодні для успішного завтра, і хто на це має вплив окрім вас? / What are you doing today for a successful tomorrow and who is influencing it besides you?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці уважно слухають одне одного; розуміють, як соціальні та економічні фактори можуть впливати на розвиток та соціальне становище людини; висловлюють співчуття щодо неприємних речей у житті інших людей.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, с.132.
  • Рамка компетентностей для культури демократії. Том 2.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда