TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Мої сім чарівних нот

Наприкінці цієї вправи учні/учениці створюють «партитуру спільного звучання», яка буде представлена  різними групами. Ця творча діяльність дозволяє обговорити права людини: чому вони важливі і яким чином ми повинні їх захищати.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №45 Маріупольської міської ради Донецької області"
Предмет: Мистецтво
Тема уроку/години спілкування: Шляхами симфонії
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Сформувати розуміння зв'язку між потребами людини, особистим благополуччям шляхом роботи із Загальною декларацією прав людини і аналізу власного досвіду; розвивати усвідомлення необхідності захисту прав.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень/учениця:

Знаннєвий компонент: знає, що таке симфонія;

                                      називає типи симфоній;

Діяльнісний компонент: характеризує твір П. Чайковського Симфонія №6 І частина (експозиція);

                                        виявляє ініціативу щодо роботи у групах;

Ціннісний компонент: визначає власні емоції від сприйняття творів, які пролунали на уроці.

Тривалість вправи: 35 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Після прослуховування твору П.І. Чайковського Симфонія №6 «Патетична» І частина (експозиція) зазначте, що у музиці композитора втілене прагнення людини до щастя, свободи, боротьба проти зла й підступності. Поясніть, що для того, щоб відчувати себе вільною особистістю, необхідно задовільнити певні потреби. Наприклад, щоб вижити, людині потрібна їжа і вода, сон і повітря, щоб дихати. Для нас також важлива безпека: особиста і фінансова та міцне здоров’я. Нам необхідно відчувати себе гідними, потрібними іншим людям і знати, що ми можемо самореалізуватися.
  2. Об`єднайте учнів/учениць у групи по 3-4 особи і скажіть учасникам/учасницям, що кожна група має на представленому нотоносці поставити нотки, в яких уписати свої власні потреби як людини. На нотоносці будуть сім нот: основні потреби, особиста безпека, здоров`я, дружба, сім`я, гідність, дозвілля. Дайте на виконання 7 хвилин. Акцентуйте увагу учнів/учениць, що вони будуть презентувати результати своєї роботи іншим групам і пояснити розташування потреб.
  3. Роздайте роздатковий матеріал: нотоносці, овали нот, кольорові маркери або фломастери. Поясніть, що не існує правильних або неправильних, добрих чи поганих «відповідей», нотний стан у кожної групи буде свій.
  4. Поясніть, що діти мають прикріпити ноти до нотоносця за допомогою скотча. На кожній ноті необхідно вписати потреби людини. Кожна група має розташувати ці потреби в тому порядку, в якому вона вирішила розташувати.
  5. Запросіть кожну групу для презентації своєї роботи. Попередьте, що максимальний час на презентацію 3 хвилини.
  6. Попросіть дітей розташувати нотоносці на дошці або фліпчарті вертикально, що нагадуватиме оркестрову партитуру.
  7. Ознайомте дітей з партитурою.
  8. Проведіть обговорення:
  • Чи сподобалася вам вправа? Чому?
  • Що спільного і що відмінного ви знайшли на нотоносцях, коли побачили порядок розташування потреб у нотках?
  • Що потрібно людині, у першу чергу, для виживання?
  • Чому права людини необхідні кожній людині для гідного життя?
  • Чому ми повинні бути напоготові, щоб захищати права людини?
  • Що ми можемо робити, щоб захищати права людини?
  • Що важливого ви дізналися сьогодні на нашому уроці?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що ми усі різні, але потреби в нас спільні і ці потреби можна розташувати в різному порядку. Усі потреби зафіксовані у Декларації прав людини, і всім нам потрібно їх захищати і відстоювати для гідного життя людини.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Компас: Посібник з освіти в області прав людини за участі молоді.
  • Посібник для вчителя. Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів 5-9 класи Київ - 2017.
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Гладка стіна з достатнім місцем для розміщення на ній усіх малюнків; копії матеріалу для розповсюдження; олівець для кожної дитини; кольорові маркери на групу; овали нот; скотч, фліпчарт і маркери, скорочена Декларація прав людини.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда