Учні/учениці створюють свої герби, у яких відображають власні імена, захоплення, риси характеру, мрії. Знаходять у них спільне/відмінне та створюють герб класного колективу.
Мої особисті символи
- Застосування вправи: На уроці
- Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ліцей №1 імені Лесі Українки міста Новограда-Волинського Житомирської області
- Предмет: Іноземна мова
- Тема уроку/години спілкування: Я, моя родина, мої друзі; відпочинок і дозвілля
- Клас: 5
- Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
- Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння співпрацювати
- Очікувані результати:
Учень/учениця:
- аргументує свій вибір;
- описує, розповідає, характеризує, пропонує, приймає, відхиляє пропозиції, використовуючи лексичні одиниці з тем «Я, моя родина, мої друзі», «Відпочинок і дозвілля» та граматичну структуру Present Simple;
- розвиває мовну здогадку;
- може працювати в команді.
- Тривалість вправи: 20 хвилин
- Інструкція для проведення вправи:
- Роздайте учням/ученицям стікери, на яких написані слова (Додаток 1). Попросіть дітей об'єднатися за категоріями: сім'я, родина, частини тіла, дозвілля, домашні улюбленці. Поясніть, що вонимають знайти слова, які відповідають цим категоріям, та утворити спільну групу.
2. Роздайте кожній дитині шаблон герба (Додаток 2). Поясніть, що у кожній із 4-ох секцій учні/учениці мають записати слова, використовуючи множину і однину іменників, теперішній неозначений час та намалювати асоціативні картинки.
1-ша секція - хобі;
2-га секція - домашні улюбленці;
3-тя секція - професії батьків;
4-та секція - улюблений предмет.
Коментар: Важливо, щоб вчитель/-ка також взяв/-ла участь у вправі, починаючи з другого кроку.
3. Об'єднайте дітей у сформовану групу (четвірку) та попросіть представити свої герби одне одному, знайти, що є спільного і що є відмінного в їхніх гербах, та записати на стікерах.
Коментар: На жовтих стікерах учні/учениці записують, те що їх об’єднує, на синіх - те, що їх відрізняє.
4. Запросіть учнів/учениць у спільне коло. Попросіть кожну “четвірку” по черзі презентувати, що їх об'єднує і що різнить за першою секцією герба, потім - за другою і так далі до четвертої секції герба. Попросіть дітей на великому гербі, заздалегідь підготовленому вчителем/-ькою, приклеїти жовті стікери у центрі, сині - по краях секції.
Приклад:
5. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:
- Як почувалися під час роботи над цією вправою індивідуально, в парах, четвірках? / How did you feel while working on this exercise individually, in pairs, in groups of four?
- Що цінного є у гербі групи? / What is valuable in the coat of arms of the group?
- Як, те що нас відрізняє, може допомагати кожному/-ій із нас та/або роботі в класі? / How can what sets us apart help each of us or work in the classroom?
- Як ваші спільні риси характеру та захоплення можуть допомогти вам, вашій групі? / How can your common personality traits and hobbies help you and your group?
- Підсумок за результатами проведення вправи:
Діти розуміють, що кожна людина має багато позитивних рис характеру, уподобань, захоплень. Знання власної особистості дозволяє використовувати сильні сторони задля власного розвитку та спільної роботи в класі. Учні/учениці усвідомлюють, що не потрібно боятися бути справжнім/-ьою, адже природність викликає довіру групи.
- Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
- Використані джерела:
Зростаємо у демократії: Плани уроку на початковому рівні з питань демократичного громадянства та прав людини (ОДГ / ОПЛ), том II, с. 20.
- Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Матеріал для учнів/учениць: шаблон герба, кольорові ручки або олівці, ножиці, картки для поділу на групи. Можливість учням/ученицям працювати індивідуально, а потім у 4 групах.
- Коментарі:
Ця вправа допомагає учням/ученицям дуже швидко перетворюватися на активних учасників/учасниць. Діти стимулюють власне почуття гідності через розпізнавання та оцінювання своїх позитивних рис. Вона ідеально підходить для новоствореної навчальної групи або для початку навчального року.