TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Місія нездійсненна: Київська Русь - становлення

Виконуючи велике за обсягом різнопланове завдання з теми «Виникнення та становлення Русі-України» за короткий термін, учні/учениці усвідомлюють важливість співпраці та відповідальності для вирішення великих корпоративних задач.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Канівська гімназія імені Івана Франка Канівської міської ради Черкаської області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Виникнення та становлення Русі-України
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Поглибити розуміння важливості співпраці, відповідальності, упевненості у собі при виконанні важливих корпоративних задач на прикладі виконання різнопланових завдань з історії з теми «Виникнення та становлення Русі-України».
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Впевненість у собі
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • знає час утворення Київської держави (Русі-України), дати перших русько-візантійських договорів, повстання древлян проти князя Ігоря;
  • знає території розселення слов’янських племен на теренах України, напрямки походів перших київських князів;
  • розуміє історичний портрет особистості як опис, що включає перелік ключових рис зовнішності й характеру, особисту оцінку вдачі особи та думку про неї сучасників/-ць, характеристику публічної (політичної, наукової, громадської та ін.) діяльності особи, ставлення сучасників/-ць і власне ставлення до цієї діяльності та її результатів;
  • уміє розмістити в хронологічній послідовності відомості про утворення Київської держави (Русі-України), правління перших князів/княгинь (Аскольда, Олега, Ігоря, Ольги, Святослава), їхні походи/реформи;
  • може показати на карті території розселення слов’янських племен на теренах України, напрямки походів київських князів ІХ–Х ст.;
  • може охарактеризувати спосіб життя (господарство, побут, організацію суспільства і влади, світосприйняття) слов’ян, які жили на теренах України.
Тривалість вправи: 35 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Крок 1. Оголосіть учням/ученицям назву вправи та продемонструйте список завдань (Додаток 1), написаний на довгому фліпчартному папері.

Крок 2. Попросіть учнів/учениць зробити припущення, чи можна виконати всі завдання за 10 хвилин одному учневі/учениці? Отримавши негативну відповідь, запитайте: 

- За яких умов така кількість завдань може бути виконана класом за 10 хвилин?

Підведіть учнів/учениць до думки про те, що непогано було б розділити відповідальність за виконання різних завдань між невеликими групами дітей, але не об’єднуйте їх у групи (нехай вони це зроблять самостійно). Наголосіть, що місію буде зараховано тільки у тому випадку, якщо всі будуть задіяні, і всі 8 завдань будуть виконані та розміщені на дошці на аркушах  паперу.

Крок 3. Запитайте учнів/учениць про готовність виконати місію та оголосіть про її початок.

Крок 4. За 10 хвилин попросіть групу представити результати своєї роботи та зясуйте, чи стала ця місія здійсненною для класу?

Крок 5. Проведіть дебрифінг:

  • Які відчуття з'явилися після завершення вправи?
  • Чому  на початку місія здалася нездійсненною?
  • Що саме допомогло її здійснити? Що заважало?
  • Як вам вдалось об’єднатися в групи? Хтось узяв на себе відповідальність допомогти іншим об'єднатися в групи? 
  • Чи були завдання, які хтось виконував самостійно? Чому?
  • На якому етапі роботи з'явилась упевненість, що місію буде виконано?
  • Що, на вашу думку, найбільше сприяло якості виконаної роботи?
  • Що наступного разу ви б зробили по-іншому?
  • Яку ситуацію зі шкільного життя нагадує ця вправа?
  • Що особисто для вас стало відкриттям після вправи?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Виконуючи вправу, учні/учениці ефективно співпрацюють з іншими однокласниками/однокласницями, виконують свою частку роботи, докладаючи до цього необхідні зусилля та демонструючи свої знання з теми, вкладаються у визначені часові рамки; висловлюють розуміння ефективності розділеної відповідальності, співпраці під час виконання важливих глобальних корпоративних завдань.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Ідея вправи “Місія нездійсненна» взята з базового тренінгу програми «Демократична школа».

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Три склеєні фліпчарт-аркуші або великий шматок однотонних шпалер для списку завдань, папір А 3 (8 шт), маркери (8 шт), скотч.
Коментарі:

Вправа може бути проведена на будь-якому узагальнюючому уроці, варто лише підібрати достатню кількість завдань, що відповідають темі та є посильними для виконання учнями/ученицями у визначених часових межах за умови об’єднання у мікрогрупи.

Якщо дітям не вдасться виконати усі завдання, то обговорення потрібно сфокусувати на процесі, що відбувся та досвіді, який здобули учні/учениці. Варто акцентувати увагу на тому, що можна зробити, щоб змінити фінал і досягти командної цілі. Ураховуючи висновки, можна ще раз організувати подібну вправу за іншою темою.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда