TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Меншість і більшість в нашій країні

Вправа складається з роботи в групах з роздатковими картками, що спрямованаї на розвиток компетентностей: толерантного ставлення до інших, їхніх думок і поглядів; усвідомлення та поціновування багатоманітності світу; поваги до загальнолюдських цінностей; уміння працювати в групах на засадах співробітництва.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: НПУ імені М. П. Драгоманова
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Кількість і розміщення населення Землі
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Пояснити, що всі люди різні, але всі рівні, та сприяти формуванню толерантного ставлення.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Повага, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає, що люди різні, але рівні;

- усвідомлює толерантне ставлення до представників/-ць людських рас та народів світу.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів та учениць у малі групи. Роздайте кожній групі набір карток з переліком слів, які характеризують різні суспільні групи: Діти. Люди з інвалідністю. Жінки. Чоловіки. Роми. Китайці. Поляки. Ченці. Політики/-ні. Мусульмани. Європейці. Азіати. Американці. Африканці. Учні/-ениці. Учителі/-ьки.
  2. Попросіть учнів/-ениць у групах уважно роздивитися картки і розкласти їх від 1 до 17 за значущістю, на їхню думку, в суспільстві.
  3. Запросіть першу групу презентувати свою послідовність карток, а інших порівняти з нею власні результати.
  4. Проведіть обговорення: 
  • Чому ви саме так розклали картки?
  • Чи хотілося вам їх розмістити по-іншому? Чому? 
  • Чому розміщення карток у різних груп відрізняється?
  • Як ви ставитеся до того, що визначається значущість людей за віковими, статевими ознаками, кольором шкіри, національною чи релігійною належністю?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розуміють те, що всі люди різні, але рівні незалежно від їхніх біологічних чи соціальних характеристик. Діти усвідомлюють важливість толерантного ставлення до інших.

Використані джерела:

Голлоб Р., Вайдингер В. «Зростаємо в демократії»: плани уроків для початкового рівня з питань ОДГ/ ОПЛ. (Розділ ІІІ. Рівність: меншість і більшість. Урок 4, вправа «Меншість і більшість в нашій країні», с. 53–54).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда