TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Математичне сортування

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особливою й неповторною, але є якості/ознаки, які об’єднують людей у групи та упередження, що дискредитують відмінних у цьому сенсі людей. Учасники/учасниці, спираючись на знання, через активну співпрацю, емпатію, невербальні комунікаці,ї об’єднуються у групи, до складу яких потрапляють не всі, та через розуміння почуттів інших, спілкування вчаться сприймати культурне різноманіття світу, невизначеність та неоднозначність подій.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Нещеретівська гімназія Білокуракинської селищної ради Луганської області
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Повторення. Функції, їх властивості та графіки
Клас: 11
Мета вправи/заняття: Сприяти усвідомленню учнями/ученицями існування упереджень та дискримінації у суспільстві, виховувати емпатію до досвіду відхилення чи виключення.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності, Емпатія
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • логічно мислить (аналізує, порівнює, узагальнює і систематизує, класифікує математичні функції за певними властивостями);
  • володіє методами математичного аналізу в обсязі, що дозволяє досліджувати властивості елементарних функцій, будувати їх графіки. 
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Перед початком вправи попросіть діти стати у коло, повинно бути достатньо місця, щоб рухатися вільно. Кожному учневі/учениці на чоло (або спину) прикріпіть наліпку з математичними формулами, що містять дві змінні. Серед них є лише 1 формула, що не описує функцію. Учні/учениці не повинні знати, які формули їм дісталися.
  2.  Поясніть, що діти, використовуючи тільки невербальне спілкування, мають утворити групи за класифікацією функцій: тригонометричні функції, степеневі функції, показникові функції.
  3. Спостерігайте за тим, як утворяться три групи, а 1 людина стоятиме окремо або (необґрунтовано) приєднається до однієїі з груп.
  4. Проведіть дебрифінг та оцінювання:
  • Як ви почувалися, коли вперше знайшли когось із вашої групи?
  • Як ви вважаєте, що відчуває людина, яка не потрапила до жодної з груп? (Як ви почувалися, коли зрозуміли, що не потрапили до жодної з груп?)
  • Які  характеристики, засоби ви використовували, щоб виявити людину з функцією, що належить до одного класу з вами?
  • Чи завжди достатньо було одного факту для того, щоб зробити вибір? Чому?
  • Як ви себе почували, коли людина не могла підібрати необхідні невербальні пояснення? Що хотілося зробити?
  • Де у реальному житті ми стикаємося з подібними ситуаціями?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розвивають навички ведення  діалогу, що допомагає розпізнати різні ідентичності та культурну належність. Діти усвідомлюють важливість під час ухвалення рішень:

  • займати позицію з урахуванням різних культурних контекстів, почуттів інших людей;
  • формувати культуру «жити разом»;
  • вчитися сприймати неоднозначні факти та невизначеність подій. 
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, (вправа “Зайвий/зайва”, с. 138-139).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Картки на клейкій основі, на яких записані тригонометричні, степеневі, показникові функції (на одній з карток - формула, що не задає функцію, наприклад, рівняння кола).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2025 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда