TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

"Людина-свято!"

Дозволяє учасникам розвинути навички розуміння мовлення, вміння слухати та спостерігати,  покращити лексичний запас з теми “Holidays, підвищити аудіальну компетентність, розвинути критичне мислення та розвинути емоційний інтелект.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Пирятинський ліцей №4 Пирятинської міської ради Полтавської області
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Holidays (аудіювання) / Traditions
Клас: 5
Ключова складова громадянської компетентності: Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:
  • розуміє, про що йдеться в аудіозаписах, якщо мовлення чітке та повільне [6 ІНО 1.1.4] 
  • спостерігає за жестами та мовою тіла людей, які виступають, щоб зрозуміти предмет їхньої розмови.
Критерії успіху для учнів / учениць: я слухаю аудіозапис, щоб зрозуміти особливості проведення свята; я визначаю слова, які мені не зрозумілі; я передаю зміст тексту жестами, мімікою, рухами тіла; я надаю за алгоритмом зворотний зв'язок іншим групам.
Тривалість вправи: 40 хв
Інструкція для проведення вправи:

Крок 1.  Підготуйте заздалегідь аудіотексти (додаток 1),  завантажте їх на різні планшети та пронумеруйте їх відповідно до кількості груп, які плануєте створити.

Крок 2. Підготуйте аркуші з номерами та запропонуйте кожному/кожній учаснику/учасниці по черзі витягнути по одному папірцю з номером.

Крок 3. Об’єднайте учасників за однаковими номерами в одну команду, запропонуйте та взяти планшети з відповідним номером команди.

Крок 4. Попросіть індивідуально прослухати текст, перекласти незрозумілі для себе слова (за потреби запропонуйте учасникам скористатися словником).

Крок 5. Попросіть учасників  команд показати своє свято за допомогою пантоміми. Умовою показу пантоміми -  за допомогою міміки, жестів і виразних рухів, розкрити назву, ознаки свята та особливості його святкування. Групи можуть використовувати додаткові матеріали або реквізит, якщо вони побажають.

Крок 6. Виділть групам 10 хвилин часу, спочатку – для  спільного обговорення усіх своїх ідей, а потім – для визначення двох або трьох основних ідей, які вони найбільше хотіли б зобразити за допомогою пантоміми. 

Крок 7. Далі виділіть групам 15 хвилин часу, щоб скласти і прорепетирувати пантоміму. Поясніть, що це має бути групова робота.

Крок 8. Зберіть групи разом, щоб кожна група могла спостерігати презентації інших груп.

Крок 9. Запропонуйте командам, які дивилися пантоміми інших груп написати/озвучити зворотний зв'язок:

  • 3 ознаки свята, які були продемонстровані групою, 
  • 2 речі, які здивували вас,  
  • 1 спільну ознаку англійського свята із українським святом. 

Обговорення:

  • Які емоції викликала вправа? (Якщо дітям важко сказати про свої відчуття, покажіть на слайді перелік різних емоцій: позитивні, нейтральні, негативні)
  • На якому етапі виконання завдання, вам було найлегше?
  • Які були найбільш складні аспекти? Що було найважче показати? 
  • Що нового дізналися про свята?
  • Які жести, міміка, рухи тіладопомагали зрозуміти назву, ознаки та особливості свята?
  • Чого ви навчилися коли готувалися та показували пантоміму?

 

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Планшети, наліпки або стікери, скринька, папірці, фліпчарт, маркери
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда