TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Лінія історії

У вправі застосована техніка формувального оцінювання, яка дозволяє визначити, які історичні події знають учні/учениці і на яких подіях варто зупинитися детальніше. Учасники/учасниці, базуючись на своїх знаннях, розповідають про важливі для країни історичні події. Вправа сприяє зацікавленості школярів/школярок у вивченні історії.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальна установа "Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27", м. Суми, Сумська область
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Вступ
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Ідентифікувати слабкі місця, зони росту, над якими варто попрацювати, мотивувати та надихати учнів/учениць вивчати історичні події.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння самостійно вчитися
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Емпатія
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може пояснити поняття історія;

- розуміє значення вивчення історії для розвитку особистості як активного члена суспільства;

- може користуватися засобами, за допомогою яких вивчається історія у школі.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Роздайте учням/ученицям по 6 кольорових стікерів.
  2. Зверніть увагу учасників/учасниць на розміщену на дошці лінію часу та на картинки, які розташовані на ній (Додаток 1).
  3. Запросіть усіх учасників і учасниць переглянути зображення історичних подій, визначити відомі події та наклеїти на ті, які відомі, кольорові стікери.
  4. Проведіть обговорення:
  • Яку назву мають ці історичні події?
  • Чому ці події важливі для нашої країни?

       5. Роздайте дітям стікери іншого кольору та запропонуйте наклеїти їх на ті зображення-події, про які дізналися щось нове/цікаве.

       6. Проведіть дебрифінг:

  • Які емоції у вас викликають події на зображеннях? Чому?
  • Звідки ви дізналися про ці події?
  • Чому важливо знати події минулого?
  • Як ми можемо дізнаватися про історичні події?
  • Як люди впливають на історичні події?
  • Як кожен/-а із вас у майбутньому може впливати на події, які відбуваються в державі?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти ознайомлюються з деякими історичними подіями, розуміють важливість вивчення історії своєї держави для розвитку особистості як активного члена суспільства.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа “Лінія історії”, с. 93).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Матеріали для створення лінії часу, ілюстрації історичних подій (на вибір учителя/-ьки), кольорові стікери.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда