TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Лінія історії

Учні/учениці визначають причини, сутність, наслідки й значення історичних явищ та подій, зв'язки між ними; з'ясовують роль людського фактору в історії, розкривають внутрішні мотиви й зовнішні чинники діяльності історичних осіб.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Мереф'янський медичний ліцей" Мереф'янської міської ради Харківської області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Історія України в пам′ятках
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Формувати у п’ятикласників/-ць уміння орієнтуватися в історичному часі; критично аналізувати, порівнювати та оцінювати історичні джерела; висловлювати особисте ставлення до історичних подій, явищ і діячів/-ок.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • може пояснити суть понять «історична пам’ять», «пам’ятка історії», «пам’ятник», «права людини і громадянина», «конституція»;
  • розповідає про події, життєвий шлях осіб, яким зведено пам’ятники;
  • наводить приклади порушення прав людини у минулому;
  • може пояснити, як і навіщо турбуватися про пам’ятки історії рідного краю.
Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Проводьте вправу після того, як учні/учениці опанували тему «Історія України в пам′ятках» і мали змогу закріпити матеріал вдома за підручником.

Перший етап - підготовчий (5–10 хвилин)

  1. Перед початком уроку на дошці чи на листках паперу намалюйте стрічку часу від заснування Київської Русі до сучасності.
  2. Запропонуйте учням/ученицям об’єднатися в групи, застосувавши гру «Знайди пару». Для цього завчасно підготуйте ілюстрації з даної теми, щоб учні/учениці змогли відшукати собі пару.

Другий етап - робота в групах (25 хвилин)

  1. Поясніть, шо діти мають обговорити між собою стрічку часу: дати, які на ній зображені, й ілюстрації, які їм відповідають (2-3 хвилини).
  2. Запросіть по одному/-ій представнику/-ці із групи по черзі підійти до дошки і записати під однією датою подію та прикріпити відповідну ілюстрацію, яка випала дітям під час гри “Знайди пару” і якавідповідає хронологічним межам (2 хвилини).
  3. Запросіть учнів/учениць із кожної команди на підставі нотаток презентувати рік і подію, яка відбулась, і навести приклади прав людини, які були порушені у минулому (5 хвилин).
  4. Після кожної промови дайте учасникам/учасницям можливість коментувати (до 1 хвилини).
  5. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:
  • Що з почутого виявилося найбільш несподіваним?
  • Які теми виявилися найважчими і чому?
  • Які права людини були передбачені в кожному з формулювань?
  • Яке з формулювань було найбільш спірним і чому?
  • Що б ви запропонували тогочасному уряду, щоб не сталися ті чи інші події?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці висловлюють особисте ставлення до історичних подій, явищ і діячів/-ок, аналізують наслідки,  визначають пріоритети. Діти усвідомлюють, що кожна людина бере зобов′язання та несе відповідальність, що притаманні активному громадянству на місцевому чи національному рівні.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа «Лінія історій», с. 93-94).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Стрічка часу, ілюстрації.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда