TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Лінія часу

Учні та учениці аналізують відкриття науковців/-иць та пояснюють, чому те чи інше відкриття важливе для суспільства та чому необхідно нести відповідальність за свої винаходи.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 Ніжинської міської ради Чернігівської області
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Роль науки в житті людини та суспільному розвитку.
Клас: 11
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- уміє орієнтуватися у досягненнях науковців/-иць.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Підготовка. Підготуйте аркуші з переліком найвидатніших відкриттів (10-15) фізичної науки. Намалюйте на великій дошці чи на кількох аркушах паперу календар у вигляді координатного променя, на якому зазначені століття.

  1. Об’єднайте учнів та учениць у групи по 4-5 осіб.
  2. Роздайте аркуші з переліком та стікери (групи отримують різні кольори стікерів).
  3. Запропонуйте кожній групі опрацювати перелік відкриттів та обрати 5, які надзвичайно важливі для розвитку суспільства, та записати ці відкриття на стікерах. Наголосіть, що можна записувати й інші відкриття, не зазначені у списку, про які знають учні/учениці.
  4. Запропонуйте групам розмістити стікери на календарі навпроти відповідного сторіччя.
  5. Попросіть кожну групу пояснити, чому ці винаходи важливі для них особисто?

Коментар: Після презентації варто наголосити, які винаходи були відзначені всіма групами або більшістю груп, а які є найменш “популярними”.

       6. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:

  • Які відчуття виникали, коли ви читали винаходи науковців/-иць? Чому?
  • Як обговорені винаходи змінили суспільство/громаду в цілому?
  • У чому полягає відповідальність науковців/-иць за власні винаходи?
  • У чому полягає відповідальність користувачів/-ок цих винаходів?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють важливість наукових відкриттів для розвитку суспільства; розуміють, що відкривати щось - це брати на себе відповідальність за майбутнє суспільства та навколишній світ.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка «Усі різні – усі рівні», Рада Європи, третє видання. Авторки та автори: Пет Брендер, Кармен Карденас, Хуан де Вісенте Абад, Руї Ґомез, Марк Тейлор.(«Лінія історії», с.93-94)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці розміщено острівцями для 6 груп або стоять навколо 6 столів. Матеріали: перелік відкриттів (2-3 примірники на групу), стікери (5 штук на кожну групу різних кольорів).
Коментарі:

-

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда