Учні та учениці тренують навички командних гравців/-чинь. Вправа сприяє розумінню такого поняття як взаємозалежність.
Китайські палички
- Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
- Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського
- Предмет: Фізична культура
- Тема уроку/години спілкування: Командна гра (баскетбол, волейбол, гандбол та ін.). Командна гра «Малюкбол»
- Клас: 5
- Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
- Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Повага, Відповідальність, Уміння співпрацювати, Знання самого себе та критична самооцінка
- Очікувані результати:
бере участь у рухливій грі «Малюкбол»
свідомо ставиться до власного здоров’я та здоров’я інших
- Тривалість вправи: 15 хв.
- Інструкція для проведення вправи:
1. Обєднайте клас у групи орієнтовно по вісім учнів/учениць. Повідомте групам, що вони мають подолати певну відстань разом.
2. Поясніть, що групи мають стати у шеренги на відстані 1–1,5 метра одна від одної.
3. Попросіть учнів/учениць взяти китайські палички (або ручки, олівці) та утримувати їх між собою кінчиками вказівних пальців таким чином, щоб палички з’єднали учасників/учасниць шеренги у ланцюжок (перший/-а та останній/-я учень/-иця у шерензі утримує тільки одну паличку).
4. Після цього попросіть учнів/учениць бігти до попередньо визначеної цілі, наприклад, до іншого краю спортивного залу (чи шкільного майданчика). Якщо два учасники/-ці впускають свої палички на землю, вся команда повинна повернутися на старт та розпочинати рух знову. Попередьте, що команди без обмежень можуть вигадувати найкращий спосіб та стратегію безпечного руху до цілі, не впускаючи паличок.
Залежно від того, наскільки складним виявиться це завдання для учнів, ці правила можуть застосовуватися більш або менш суворо. Наприклад, команди можуть зробити одну спробу і, за потреби, внести пропозиції до правил. Діти розуміють, що правила потрібно виконувати, але за потреби їх можна змінювати.
Обговорення:
Що ви відчували, виконуючи завдання?
Якою є роль кожного учасника для роботи в команді? Що від нього залежить?
- Підсумок за результатами проведення вправи:
Кожен гравець в команді відіграє однаково важливу роль; учасники взаємозалежні між собою;команда виграє від згуртованих дій учасників.
- Використані джерела:
Навчання демократії: збірник практичних занять зНавчання демократії: збірник практичних занять зосвіти для демократичного громадянства та освіти зправ людини / Р. Голлоб, П. Крапф. – Пер. з англ. таадаптація Н. Г. Протасової. – К. : Основа, 2016. – Т. 6,с. 16.