TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Квітки пам’яті

Вправа сприяє усвідомленню, що історична пам’ять народу – це важлива складова його життя і його самосвідомості. Закінчуючи вивчення теми «Історія України в пам’ятках», учні/учениці узагальнюють історичний матеріал, поглиблюють свої знання з історії, повторюють, що пам’ятники – це і витвір мистецтва, і засіб увічнення пам’яті. Учні/учениці,  працюючи в групах, створюють квітки пам’яті, що символізують історичну пам’ять народу.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №87 Харківської міської ради Харківської області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Пам’ятник як витвір мистецтва для увічнення пам’яті (урок проводиться в кінці тематичного блоку «Історія України в пам’ятках»)
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Поглибити знання про культурні надбання українського народу, навчати аналізувати та узагальнювати історичну інформацію, критично осмислювати життєвий характер історії.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- уміє орієнтуватися в історичному часі, знає хронологічну послідовність історичних події на території України в межах теми «Історія України в пам’ятках»;

- розуміє поняття «пам’ятник»;

- уміє розпізнавати і описувати пам’ятники, упорядковувати інформацію про пам’ятники, розповідати про події і життєвий шлях осіб, яким встановлено пам’ятники, розпізнає символічний зміст пам’ятників.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Поясніть, що учні/учениці працюватимуть у командах і створюватимуть «квітки пам’яті», які будуть об’єднані в «букет пам’яті».

  1. Об’єднайте учнів/учениць у 6 груп, кількість осіб в групі буде залежати від кількості дітей у класі. Оптимальний варіант - 4-5 осіб у групі (якщо учнів/ученицьу класі мало, то можна зменшити кількість груп, виключивши 1-2 пам’ятники). Спосіб об’єднання дітей в групи може бути будь-який. Наприклад, запропонуйте дітям назвати 6 понять, які стосуються історії і вивчених тем і поясніть, що так будуть називатися команди («Історики», «Геродоти», «Козаки» … ), далі за допомогою лічилки, вказуючи по порядку на дітей, перерахуйте їх («історик», «Геродот», «козак»…) і утворіть 6 груп.
  2. Запросіть дітей сісти у групах і роздайте кожній групі набір, необхідний для роботи: 1. Центр квітки – коло кольорового паперу, на якому наклеєно зображення пам’ятника (Додаток 1) – 1 шт. 2. Кольорові пелюстки, на яких будуть записуватися  відповіді на 6 питань – 6 шт. 3. Питання, на які потрібно відповісти. Їх можна роздати кожній групі, вивісити на дошці або висвітлити на екрані (Додаток 2).
  3. Поясніть, що учні/учениці мають працювати в групах, дати відповіді на 6 запитаньта записати їх на пелюстках.
  4. Попросіть дітей приклеїти пелюстки навколо пам’ятника так, щоб утворилася квітка («квітка пам’яті»).
  5. Допоможіть групам розмістити їх «Квітки пам’яті» на дошці, дотримуючись хронології, попросіть намалювати стебло та листя до кожної квітки, щоб утворився «букет».
  6. Попросіть групи коротко презентувати результати своєї роботи та дати відповіді на уточнюючі запитання інших груп.
  7. Наголосіть, що всі разом створили «букет» з «квіток пам’яті», що символізує спільне історичне минуле, нашу пам’ять і запросіть дітей до обговорення.
  8. Проведіть обговорення відбувається за такими питаннями:

- Наскільки сподобалася вам вправа? Чому?

- Чи були розбіжності в учасників/учасниць щодо відповідей на питання?

- Як ви доходили згоди у відповідях на запитання?

- На які запитання відповідати було легко? На які складно?

- Чи помітили ви помилки у відповідях на запитання? Чому вони могли виникнути?

- Чи є в квітках щось спільне? Що їх відрізняє?

- Який пам’ятник викликає у вас найсильніші емоції? Чому?

- Чому люди ставлять пам’ятники історичним діячам/діячкам, подіям?

- Які ще способи існують для того, щоб зберегти пам’ять про історичні події?

- Чи важливо зберігати пам’ять про історичні події своєї Батьківщини?

- Чому до пам’ятників приносять квіти?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, який складний шлях подолала Україна протягом свого історичного розвитку, скільки героїчних і трагічних сторінок в її історії. Діти вчаться критично осмислювати історію як науку, аналізують та узагальненюють інформацію, співпрацюють. 

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

«Навчання демократії». Збірник практичних занять з ОДГ/ОПЛ. Т.VІ (вправа «Букет квітів» с.15).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: парти і стільці можуть бути розставлені у відповідності до кількості груп і учасників/-ць (якщо часу перед уроком обмаль, парти і стільці можна залишити на звичних місцях, а за необхідності п’ятий стілець - доставити). Матеріали: папір жовтого, червоного чи помаранчевого кольору, розрізаний на круги діаметром 10 см (центр квітки) з наклеєними фото пам’ятників (6 штук); папір яскравих кольорів, вирізаний у формі пелюсток (36 штук - 6 різних пелюсток в 6 екземплярах); клей (1 на групу); маркери (2-3 на групу); магніти для дошки (чи інший матеріал для кріплення квітів на дошку); крейда для дошки.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда