TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Квітка моїх захоплень

Учні/учениці вчаться розуміти різноманітність свого класного колективу. Розповідають про свої хобі та дізнаються про захоплення своїх однокласників/-ць, використовуючи правила утворення третьої особи однини в Present Simple, форму герундія, спеціальні запитання.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня № 8
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Захоплення моїх друзів/подруг
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Обговорити захоплення учнів/учениць, використовуючи лексичні одиниці теми “Захоплення“ та правила утворення третьої особи однини в Present Simple.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Вміння слухати та спостерігати, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • використовує у мовленні третю форму дієслова в Present Simple;
  • складає спеціальні запитання та дає на них відповіді;
  • уживає вивчені лексичні одиниці у мовленні.
Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Коментар: урок проводиться наприкінці вивчення теми. Діти володіють лексикою в межах теми, можуть складати речення з використанням третьої форми дієслова та мають уявлення про герундій.

  1. Роздайте дітям стікери двох кольорів (половина присутніх отримує стікери синього кольору, інша - зеленого).
  2. Запропонуйте учням/ученицям, вільно пересуваючись кімнатою, взяти інтерв’ю одне в одного, ставлячи запитання Яке твоє хобі? (What is your hobby?)  якомога більшій кількості учасників/-ць (учні/учениці, які мають стікери зеленого кольору запитують у дітей, які мають стікери синього кольору). Запропонуйте учням/ученицям на своїх стікерах записувати ключові слова - назву хобі, ім’я учня/учениці.
  3. Через 10 хвилин дайте звуковий сигнал та попросіть дітей зайняти свої місця за партами.
  4. Роздайте дітям заготовки квітки з серединкою (Додаток) а запропонуйте в серцевині написати своє ім’я та захоплення, а на пелюстках захоплення своїх однокласників/-ць. Наприклад: Іра любить малювати фарбами (Ira likes painting), або Ірине хобі - малювати фарбами (Ira’s hobby is painting). Поясніть, що одна пелюстка - одне речення.
  5. Після закінчення цієї роботи попросіть учнів/учениць приклеїти квітки на ватман, щоб вийшов букет (ватман може бути на дошці). При цьому діти мають розповісти про своє хобі та про захоплення своїх співрозмовників/-ць.
  6. Проведіть обговорення:
  • Що нового ви дізналися одне про одного?
  • Які спільні захоплення мають діти класу?
  • Яке захоплення здивувало вас найбільше?
  • Яке закінчення додається підчас утворення Present Simple із займенниками третьої особи однини? ( наведіть приклади, вживаючи лексику теми).
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють, що люди можуть мати різні захоплення, проте, незважаючи на відмінності, ми маємо багато спільного. Дітирозуміють, що захоплення допомагають нам співпрацювати; чим краще ми знаємо і доповнюємо одне одного, тим комфортніше нам співіснувати.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

 Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії: 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019 (вправа “ Пахуча квітка” ст. 65). 

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Ватман, стікери двох різних кольорів, заготовки квітки, клей.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда