TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Квітка моїх захоплень

Учні/учениці вчаться розуміти різноманітність свого класного колективу. Розповідають про свої хобі та дізнаються про захоплення своїх однокласників/-ць, використовуючи правила утворення третьої особи однини в Present Simple, форму герундія, спеціальні запитання.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня № 8
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Захоплення моїх друзів/подруг
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Обговорити захоплення учнів/учениць, використовуючи лексичні одиниці теми “Захоплення“ та правила утворення третьої особи однини в Present Simple.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Вміння слухати та спостерігати, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • використовує у мовленні третю форму дієслова в Present Simple;
  • складає спеціальні запитання та дає на них відповіді;
  • уживає вивчені лексичні одиниці у мовленні.
Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Коментар: урок проводиться наприкінці вивчення теми. Діти володіють лексикою в межах теми, можуть складати речення з використанням третьої форми дієслова та мають уявлення про герундій.

  1. Роздайте дітям стікери двох кольорів (половина присутніх отримує стікери синього кольору, інша - зеленого).
  2. Запропонуйте учням/ученицям, вільно пересуваючись кімнатою, взяти інтерв’ю одне в одного, ставлячи запитання Яке твоє хобі? (What is your hobby?)  якомога більшій кількості учасників/-ць (учні/учениці, які мають стікери зеленого кольору запитують у дітей, які мають стікери синього кольору). Запропонуйте учням/ученицям на своїх стікерах записувати ключові слова - назву хобі, ім’я учня/учениці.
  3. Через 10 хвилин дайте звуковий сигнал та попросіть дітей зайняти свої місця за партами.
  4. Роздайте дітям заготовки квітки з серединкою (Додаток) а запропонуйте в серцевині написати своє ім’я та захоплення, а на пелюстках захоплення своїх однокласників/-ць. Наприклад: Іра любить малювати фарбами (Ira likes painting), або Ірине хобі - малювати фарбами (Ira’s hobby is painting). Поясніть, що одна пелюстка - одне речення.
  5. Після закінчення цієї роботи попросіть учнів/учениць приклеїти квітки на ватман, щоб вийшов букет (ватман може бути на дошці). При цьому діти мають розповісти про своє хобі та про захоплення своїх співрозмовників/-ць.
  6. Проведіть обговорення:
  • Що нового ви дізналися одне про одного?
  • Які спільні захоплення мають діти класу?
  • Яке захоплення здивувало вас найбільше?
  • Яке закінчення додається підчас утворення Present Simple із займенниками третьої особи однини? ( наведіть приклади, вживаючи лексику теми).
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють, що люди можуть мати різні захоплення, проте, незважаючи на відмінності, ми маємо багато спільного. Дітирозуміють, що захоплення допомагають нам співпрацювати; чим краще ми знаємо і доповнюємо одне одного, тим комфортніше нам співіснувати.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

 Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії: 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019 (вправа “ Пахуча квітка” ст. 65). 

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Ватман, стікери двох різних кольорів, заготовки квітки, клей.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда