TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Квітка-душа

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особливою, має права та свободи, всі права однаково важливі

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Одеська загальноосвітня школа №11 І-ІІІ ступенів навчання Одеської міської ради Одеської області
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Синоніми. Антоніми
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Поглибити знання учнів про права дитини, викладені у Конвенції ООН, використовуючи синоніми й антоніми.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Громадянська свідомість, Впевненість у собі
Очікувані результати:

Поглиблення знань про групи слів за значенням, утворення синонімічних рядів й добір антонімічних пар, збагачення словникового запасу учнів, розвиток логічного й образного мислення.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1.      Запропонуйте дітям об’єднатися у дві команди (7-8 осіб у кожній) або чотири команди (6-7осіб) в залежності від кількості учнів/учениць у класі. У команди діти можуть об’єднатись, обравши цукерку певного кольору. Роздайте командам аркуші паперу і кольорові маркери

2.      Дайте завдання командам обрати одне  право/свободу дитини згідно з Конвенцією ООН (додаток 1).

3.      Поясніть, що за 3 хвилин одна/дві  команда/и має/ють за допомогою синонімів (використовуючи словник синонімів) розкрити поняття та мету обраного права чи свободи, а інша(і) – за допомогою антонімів (використовуючи словник антонімів), навпаки, розказати, що заважає цьому праву чи свободі втілюватись у життя. Усі слова члени команд фіксують на пелюстках квітів, які вони малюють на аркуші. Поясніть, що команді, яка знайшла більше слів, зараховується бал.

4.      Проведіть гру у 3 раунди по 3-4 хвилини кожний. Кожного раунду діти обирають інше право з Конвенції ООН.

5.      Підведіть підсумки: виграє команда, яка підібрала набрала більшу кількість синонімів/антонімів, отже, набрала найбільше балів.

6.      Обговоріть із дітьми, що нового вони дізналися про права дитини під час виконання вправи:

- Чи сподобалась вам вправа? Чому так? Чому ні?

- Чи є деякі права дитини, які важливіші за інші? Чому?

- Що ми можемо робити, щоб краще захищати свої права та інших?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють своє значення як гідного громадянина/ки країни. Виявляють готовність взаємодіяти та працювати в команді. Розмірковують про те, що можна зробити, аби покращити майбутнє своє та інших дітей. Почуваються більш упевнено, висловлюючи власні думки та сподівання.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник  з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас»; вправа «Сила квітів» (стр. 276)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Кольорова крейда, дошка або кольорові маркери та аркуші  паперу (А1)
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда