TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Квітка-душа

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особливою, має права та свободи, всі права однаково важливі

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Одеська загальноосвітня школа №11 І-ІІІ ступенів навчання Одеської міської ради Одеської області
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Синоніми. Антоніми
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Поглибити знання учнів про права дитини, викладені у Конвенції ООН, використовуючи синоніми й антоніми.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Громадянська свідомість, Впевненість у собі
Очікувані результати:

Поглиблення знань про групи слів за значенням, утворення синонімічних рядів й добір антонімічних пар, збагачення словникового запасу учнів, розвиток логічного й образного мислення.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1.      Запропонуйте дітям об’єднатися у дві команди (7-8 осіб у кожній) або чотири команди (6-7осіб) в залежності від кількості учнів/учениць у класі. У команди діти можуть об’єднатись, обравши цукерку певного кольору. Роздайте командам аркуші паперу і кольорові маркери

2.      Дайте завдання командам обрати одне  право/свободу дитини згідно з Конвенцією ООН (додаток 1).

3.      Поясніть, що за 3 хвилин одна/дві  команда/и має/ють за допомогою синонімів (використовуючи словник синонімів) розкрити поняття та мету обраного права чи свободи, а інша(і) – за допомогою антонімів (використовуючи словник антонімів), навпаки, розказати, що заважає цьому праву чи свободі втілюватись у життя. Усі слова члени команд фіксують на пелюстках квітів, які вони малюють на аркуші. Поясніть, що команді, яка знайшла більше слів, зараховується бал.

4.      Проведіть гру у 3 раунди по 3-4 хвилини кожний. Кожного раунду діти обирають інше право з Конвенції ООН.

5.      Підведіть підсумки: виграє команда, яка підібрала набрала більшу кількість синонімів/антонімів, отже, набрала найбільше балів.

6.      Обговоріть із дітьми, що нового вони дізналися про права дитини під час виконання вправи:

- Чи сподобалась вам вправа? Чому так? Чому ні?

- Чи є деякі права дитини, які важливіші за інші? Чому?

- Що ми можемо робити, щоб краще захищати свої права та інших?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють своє значення як гідного громадянина/ки країни. Виявляють готовність взаємодіяти та працювати в команді. Розмірковують про те, що можна зробити, аби покращити майбутнє своє та інших дітей. Почуваються більш упевнено, висловлюючи власні думки та сподівання.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник  з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас»; вправа «Сила квітів» (стр. 276)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Кольорова крейда, дошка або кольорові маркери та аркуші  паперу (А1)
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда