TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Культур-словник видів мистецтва

Ваші учні/учениці недооцінюють значимість музичного мистецтва? На уроці не проявлять творчості та ініціативи? Тоді ця вправа для вас, адже вона допоможе учням/ученицям сформувати чітке розуміння зв’язків усіх видів мистецтва з музикою. А також сформує здатність адаптуватися до нових ситуацій та працювати в команді.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новоселицька загальноосвітня школа I-III ступенів
Предмет: Мистецтво
Тема уроку/години спілкування: Мистецтво звуків
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Розвивати навички працювати у групі, формувати вміння адаптуватися до нових ситуацій, по-різному застосовуючи знання.
Ключова складова громадянської компетентності: Гнучкість та вміння адаптуватися
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- уміє створювати художні образи засобами різних видів мистецтва;

- знаходить спільні риси між видами мистецтва.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Обєднання у групи (3 хвилини)

Запропонуйте учням/ученицям дістати з-під свого стільця стікер, на якому зображений один із знаків альтерації, і таким чином утворити 3 групи.

Змістовий блок

1. Запропонуйте командам узяти кілька листків паперу, олівець і знайти місце, де вони працюватимуть на певній відстані.

2. Запросіть по одній людині з команди, роздайте їм картки, із зазначенням виду мистецтва, пов’язаного з музикою.  

3. Попросіть повернутися до своїх груп та намалювати слово, а інші учасниці/ учасники команди мають його вгадати. Гравці/гравчині повинні малювати лише малюнки: не можна використовувати ані слів, ані чисел. Поясніть, що решта команди може лише висловлювати здогадки і не може задавати питання. Коли слово відгадують, команда має написати його під малюнком. Наголосіть, що на зображення слова у гравців/-чинь є 3 хвилини, а на відгадування його команді дається 2 хвилини. У разі, якщо час вичерпався і команда не відгадала слова, попросіть учасника/-цю, який/-а малював/-ла, підписати малюнок.

4. Тепер запропонуйте командам вибрати наступного/-у гравця/-чиню. І повторіть гру знову. Переконайтеся, що всі учасниці й учасники команди малювали хоча б раз.

5. Наприкінці попросіть групи розмістити свої свої малюнки в «уявній галереї». Це дозволить порівняти та обговорити різні інтерпретації та образи слів.

Слова для роздаткового матеріалу:

  • «Кіно»
  • «Театр»
  • «Хореографія»
  • «Література»
  • «Образотворче мистецтво»

6. Проведіть дебрифінг:

  • Які моменти були для вас найбільш емоційними під час гри?
  • Що ви відчували, коли учасники/-ці вашої групи не могли відгадати ваше слово?
  • Які знання допомогли вам зобразити  вид мистецтва?
  • Яким чином ви вибудовували стосунки в команді?
  • Якби була можливість зіграти гру іще раз, що ви зробили б по-іншому?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють особливість кожного виду мистецтва та можливість популяризувати їх різними засобами, набувають навичок міжособистісної взаємодії.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа «Культур-словник», с.68-70).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Для поділу груп відповідна кількість знаків альтерації, аркуші А4 (скільки дітей - стільки ж аркушів), олівці, маркери, біндери та декоративний канат для розміщення малюнків в «уявній галереї».
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда