TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Культур-словник

Вправа сприяє розширенню уяви дітей про фізичні прилади. Учні та учениці, базуючись на своїх знаннях, можуть легко їх розпізнавати. Діти виявляють готовність взаємодіяти та працювати з іншими людьми.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад освіти "Навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №1 - Покровська гімназія" Покровської селищної ради Дніпропетровської області
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Закріплення вивченого матеріалу з теми "Фізичні прилади"
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Удосконалити навички розрізнення фізичних приладів, матеріалів; вчити працювати в групах, розвиваючи уміння співпрацювати.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає і вміє розрізняти фізичні прилади та знаки.

Тривалість вправи: 35 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Об'єднайте учнів та учениць у команди по 3-4 особи.

2. Запропонуйте командам взяти кілька аркушів паперу, олівець і знайти місце, де вони працюватимуть на певній відстані одне від одного. 

3. Запросіть по одній людині з команди і роздайте їм по слову (наприклад, слово "лампочка" - малюнок і схема) (Додаток 1).

4. Попросіть повернутися до своїх груп та намалювати слово, а інші учасниці/учасники команди мають його вгадати. Вони повинні малювати лише малюнки: не можна використовувати ні слів, ні чисел. Не можна говорити, окрім як для підтвердження правильної відповіді.

5. Поясніть, що решта команди може лише висловлювати здогадки і не може ставити запитання. 

6. Поясніть, коли слово відгадують, команда має його вигукнути. 

7. Запишіть рахунок на фліпчарті. 

8. Після кожного раунду попросіть людину, яка малювала, підписати на малюнку, про яке саме слово йшлося, незважаючи на те, чи його вгадали, чи ні. 

9.  Тепер запропонуйте командам вибрати людину, яка малюватиме наступною. Переконайтеся, що всі учасниці й учасники команди малювали хоча б раз. 

10. Наприкінці попросіть групи повісити свої малюнки. Це дозволить порівняти та обговорити різні інтерпретації та образи слів.

11. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:

  • Що ви відчували, коли ваша відповідь була невірною/вірною?
  • З якими складнощами зустрілись під час роботи в групах? Що допомогло їх усунути?
  • Де в повсякденному житті ви можете використати ці знання і для чого?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Ця вправа дає можливість учням та ученицям проявити себе у командній роботі, а також разом доходити спільної думки. Важливим у командній роботі є вміння спілкуватися, домовлятися, співпрацювати. Співпрацюючи в групі, діти закріпили знання і розуміння основних приладів і знаків фізики.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник “Усі різні - усі рівні”, стор. 68-70

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Фліпчарт та маркери для запису результатів; аркуші паперу (приблизно розміру A4) та ручки для групових малюнків; клейка стрічка чи булавки для демонстрації малюнків
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда