TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Культур-словник

Вправа спрямована на виявлення стереотипів та розуміння їх дії з метою уникнення упередженого ставлення стосовно інших людей. Вправа покликана розвивати креативність та навички командної роботи.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 ім. В.Г. Саражана
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Подорожування навколо світу
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Опрацювати і дослідити стереотипи та упередження стосовно інших людей; спонукати до креативності; виховати повагу й позитивну оцінку учнями/ученицями культурного розмаїття у суспільстві в подоланні стереотипного мислення.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • удосконалює мовні та комунікативні уміння щодо використання вивчених лексичних одиниць із теми.
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Перший етап (підготовчий) – 2 хвилини

  1. Попросіть учасників/учасниць сформувати команди по 3-4 особи.
  2. Запропонуйте командам узяти кілька листків паперу, олівець і знайти місце, де вони працюватимуть на певній відстані одна від одної.

Другий етап (групова робота) – 20 хвилин

  1. Запросіть по одній людині з команди і роздайте їм слово.
  2. Попросіть повернутися до своїх груп та намалювати слово, а інші учасники/учасниці команди мають його вгадати. Вони повинні малювати лише малюнки: не можна використовувати слова або числа. Рекомендовано визначити час на відгадування слова (один раунд – 1 хвилина).
  3. Поясніть, що решта команди може лише висловлювати припущення і не може ставити питання. Коли учасники/учасниці вгадують слово, вони мають вигукнути його вголос.
  4. Запишіть рахунок на фліпчарті.
  5. Після кожного раунду попросіть людину, яка малювала, підписати на малюнку, про яке саме слово йшлося без огляду на те, чи його вгадали, чи ні.
  6. Тепер запропонуйте командам вибрати людину, яка малюватиме наступною. Переконайтеся, що всі учасники/учасниці команди виступали в ролі художників/художниць.
  7. Наприкінці попросіть групи розмістити свої малюнки на дошці або ж прикріпити на фліпчарті. Заохочуйте порівняти та обговорити різні інтерпретації та образи слів.

Пропозиції слів, які можна малювати:

українець – освіта – конфлікт – расизм – дискримінація – жінка – відмінність – селянин – бідність – мусульманка – людина з ВІЛ – ром – японець – африканець – медіа – туристка – іноземець – незряча людина – любов – арабка – пенсіонер.

Третій етап (дебрифінг) – 8 хвилин

  • Наскільки складно / легко вам було намалювати запропоноване слово?
  • Які перші образи (асоціації) у вас виникали, коли ви отримали слово для команди?
  • Як ви почувалися, коли вгадували слово?
  • Наскільки стереотипне мислення заважає нам сприймати дійсність?
  • Звідки ми беремо наші образи, чи вони негативні, чи позитивні, і який вплив вони можуть мати на наші стосунки з людьми, що нас оточують?
  • Оцініть роботу вашої групи. Чи вдалося попрацювати колективом?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють роль стереотипного мислення у повсякденному житті та у стосунках між людьми. Після виконання вправи вони навчаться критично осмислювати вплив стереотипів та упереджень у процесах, що призводять до порушень прав та гідності людини. 

Використані джерела:

Освітня збірка. Усі різні – усі рівні: збірка освітніх методів та теорій. Ідеї, ресурси, методи і вправи для інформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих. 3-тє вид. Рада Європи, 2016. с. 68-70.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: 4 столи, навколо яких розміщено стільці для учасників/-ць; фліпчарт і маркери для запису результатів; аркуші паперу (приблизно розміру A4) та ручки для групових малюнків; клейка стрічка чи булавки для демонстрації малюнків.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда