TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Географічна крамниця забутих речей

Вправа використовується на етапі узагальнення знань.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Центральноукраїнський державний будинок художньої та технічної творчості
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Етнічний склад населення та українська діаспора
Клас: 8
Мета вправи/заняття: За допомогою обговорення групової інтерпретації малюнка сформувати в учнів/учениць розуміння різних значень та поглядів, пов’язаних із такими темами, як культура, ідентичність, толерантність.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття, Аналітичне та критичне мислення, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розуміє етнічний склад населення України та окремих регіонів;

- визначає етнографічні групи українців;

- усвідомлює особливості матеріальної та духовної культури українського народу.

Тривалість вправи: 35 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів та учениць у мінігрупи та роздайте кожній групі малюнок, на якому зображено крамницю втрачених речей з коробками, на яких написано: ідеї, причини, культура, мораль, принципи, чесність, здоровий глузд, толерантність, совість, інтелект, честь, доброзичливість.
  2. Попросіть учнів/учениць протягом 10 хвилин обговорити малюнок та спільно визначити й обрати із запропонованого переліку ті, які на їхню думку є найважливішими і найкраще характеризують спільні риси етнічного складу населення України та окремих регіонів.
  3. Організуйте презентацію напрацювань кожної групи (10 хвилин).
  4. Проведіть обговорення (15 хвилин). Запитання для рефлексії:
  • Чому поняття, які обрала саме ваша група, є такими цінними і незамінними?
  • Який зв'язок існує між поняттями, які обрала саме ваша група? Які події, слова, історії розкривають зміст обраних вами понять?
  • Які поняття, що обрала ваша група, розкриває тему культури, ідентичності, толерантності?
  • Що саме, на вашу думку, характеризує ці поняття для населення України з різних етнічних регіонів? Які можете навести приклади?
  • Чому у крамниці залишились незатребувані речі?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розуміютьпоняття культури, ідентичності, толерантності, свідомо їх використовують, мають власний аргументований погляд на ці поняття.

Використані джерела:

Наскрізні компетентності для демократії. Видання друге © Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019 (вправа 10 – Обговорення малюнку»).

Коментарі:

Вправу краще використовувати під час підведення підсумків у роботі над темою.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда