TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Кожна літера важлива, кожна людина цінна

Вправа сприяє розумінню того, що людина є частиною цілого, важливою та особливою для навколишньої дійсності; здатності розмірковувати над своїми зв'язками з  іншими людьми; усвідомленню сенсу власного буття у світі. Діти записують слова на обрані літери та рахують відсоток цих літер у словах. Міркують над  втраченим змістом слова, у разі зникнення літери та проводять паралелі зі значимістю особистості для сім"ї, громади, суспільства.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Канівська гімназія імені Івана Франка Канівської міської ради Черкаської області
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Розв'язування текстових задач із відсотками
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Сформувати у дітей усвідомити те, що кожна людина є цінною для певної групи, громади, всесвіту.
Ключова складова громадянської компетентності: Впевненість у собі
Додаткова/і складова/і компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розв'язує задачі, що передбачають ділення натуральних чисел;

- представляє дроби у відсотках.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Поставте питання: Чи погоджуєтеся ви з тим, що й одна людина є важливою для родини, класу,  громади, всесвіту?
  1. Попросіть учнів та учениць поставити стікери під ТАК чи НІ (завдання можна виконати на звичайній дошці чи онлайн, використовуючи електронні дошки на ресурсах https://miro.com https://uk.padlet.com/ https://en.linoit.com/ тощо).
  2. Запропонуйте дітям набір літер. Попросіть кожну дитину обрати одну та скласти слова, що починаються на обрану літеру протягом 20 секунд. Слова записуються на аркуші А-4.
  3. Попросіть учнів та учениць порахувати, скільки разів обрана ними літера повторюється в записаних ним/нею словах, і підкреслити цю літеру. Поясніть, що діти мають записати відповідне число на аркуші.
  4. Попросіть дітей порахувати відсоток підкреслених літер від всіх порахованих  (наприклад: риба, равлик, руїна, рука, рак, рік, рис, різноманітність, робота, ручка. Усього літер у словах - 54,  літер “р” - 10. Обчислюємо  відсоток та записуємо обчислення на цьому ж А-4: 10:54х100 = 18,5% ). Допоможіть учням/-еницям прикріпити відповіді на дошку чи стіну.
  1. Запропонуйте декільком дітям озвучити результат обчислення та прочитати слово без обраної літери.
  2. Проведіть обговорення:
  • Які кроки потрібно блуло виконати для обчислення відсотків?
  • Що ви помітили, коли читали слова без обраної літери?
  • Чому слово втрачає сенс без однієї літери?
  • Який відсоток становить один учень/учениця у нашому класі від загальної кількості учнів та учениць?
  • Чому кожен і кожна учень та учениця в класі є особливим і цінним для нашої групи, хоч і займає такий маленький відсоток?
  • Що ви можете зробити, щоб бути корисним для своє родини, класу, суспільства?
  • Наведіть приклади, як одна людина може бути важливою для родини, класу,  громади, всесвіту?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці приходять до висновку, що навіть втративши маленький відсоток, можна втратити сенс. Учні усвідомлюють важливість того, що без частини не буде цілого, яке б мало зміст. Як без однієї літери слово втрачає сенс, так без однієї людини родина, клас, громада втрачає ефективність у досягненні цілей групи.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Навчання демократії. Збірник практичних занять із освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини. Том VI з ОДГ/ОПЛ - с. 43

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Вільна стіна чи дошка, аркуші А4, маркери, стікери з клейкою основою, секундомір, роздрукований слайд (Додаток 1) для обрання літери учнями.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда